SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Kadın Basketbol Takımı, FIBA Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Macaristan ile yaptığı özel maçı 65-61 kazandı.

11-28 Haziran tarihleri arasında Macaristan ve Romanya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan A Milli Kadın Takımımız, ikili temas mücadelesinde Macaristan'ı 65-61’lik skorla mağlup etti.

Oyuna Işıl Alben, Olcay Çakır, Bahar Çağlar, Lara Sanders ve Tilbe Şenyürek beşiyle başlayan millilerimiz, ilk dakikalarda hücumda skor bulmakta zorlanırken, 5.dakika 2-7 konuk ekibin üstünlüğüyle geçildi. Hücumdaki suskunluğunu Sanders ve Işıl'ın sayılarıyla basketleriyle bozan Ay Yıldızlılarımız, skora da ortak oldu. İlk periyotu 14-15 geride kapatan millilerimiz, ikinci çeyreğin başında Sanders ve Birsel'in basketleriyle hücumda üstünlüğü eline aldı ve 15.dakikada durumu 23-19'a getirdi. Mola alan Macaristan, aranın ardından Anna Vajda'nın basketleriyle etkili oldu ancak millilerimiz devre sonunda soyunma odasına 28-26 üstün gitti.

Üçüncü periyotta Işıl ve Bahar'ın sayılarıyla hücumlardan skor çıkartan millilerimiz, savunmada Krivacevic ile Horti'nin basketlerine engel olamayınca Macaristan 33-34 geri düştü. Mola alan Ay Yıldızlılarımız, aranın ardından Tilbe ve Birsel ile üç sayı çizgisinin gerisinden iki isabet bularak üstünlüğü eline aldı (39-35). Son 10 dakikalık bölüme 42-41 önde giren A Milli Kadın Takımımız, karşılaşmanın dördüncü çeyreğinde savunmada Zele ile Horti'yi durdurmakta zorlandı. Ancak savunmadaki direncini arttıran ve hücumda da Bahar Çağlar'ı devreye sokan Ay Yıldızlılarımız, 36.dakikada durumu 52-52'ye getirdi. Son bölümleri büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmadan millilerimiz 65-61 galibiyetle ayrıldı.