SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manisaspor’da ‘feda’ zamanı!

PTT 1. Lig'den küme düşen ve gelecek sezon Spor Toto 2. Lig'de mücadele edecek olan Manisaspor'da oyunculardan fedakarlık yapılması istendi.

Güncellenme: 13:55, 05/06/2015
Manisaspor’da ‘feda’ zamanı!

PTT 1’inci Ligi’nde talihsiz bir sezon geçirerek 2’nci Lig’e düşen Manisaspor’da iç transfer görüşmeleri başlarken yönetim, sözleşmesi devam eden futbolculardan yeni sezon öncesi fedakarlık talebinde bulundu.

Görüştükleri her oyuncuya eski tarihli alacaklarını yapılandırıp önümüzdeki sezon alacakları ücrette indirim yapmalarını istediklerini belirten Başkan Abdullah Mergen, “PTT 1’inci Lig’le 2’nci Lig’in ücret skalası aynı değil. Futbolcu arkadaşların bu gerçeği dikkate almaları gerekiyor” dedi.

Bu arada pek çok kulüpten teklif almasına rağmen Manisaspor’da kalmayı tercih ettiğini dile getiren teknik direktör Taner Taşkın’da transferde ayaklarını yorganlarına göre uzatacaklarını söyledi. İskelet kadroyu koruyup, nokta transferlerle takımı şekillendireceklerini belirten Taner Taşkın, sözerini şöyle sürdürdü:

“Her şeyden önce, 2’nc Lig’e uygun bir kadro kurmak zorundayız. Kulübün mali durumu ortada. Dikkatli hareket edeceğiz. İç transferde ortaya çıkacak tabloya göre dış transferde hareket edeceğiz.”