SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanyollar, Almanya’nın başkenti Berlin’deki Olimpiyat Stadı’nda Barcelona ile Juventus arasında oynanacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi final maçına saatler kala bu karşılaşmayı yönetecek olan hakemimiz Cünet Çakır’ın performansını son kez masaya yatırdı.

UEFA’nın bu final maçına Çakır’ı atamakla doğru bir karar verdiğini tekrarlayan İspanyol hakemler, Türk hakemin bu karşılaşmadan yüzünün akıyla çıkacağını ileri sürdüler. Milli hakemimiz Cüneyt Çakır ile ilgili en ilginç açıklama İspanyolların son yıllarda yetiştirdiği ve geçtiğimiz yıl hakemliği bırakan FIFA kokartlı hakem Iturralde Gonzales’den geldi.

Gonzales Çakır için, “Finallerin adamı” yakıştırması yaparak gördüğüne hiç çekinmeden düdük çalan Avrupa’nın son dönemlerde yetiştirdiği önemli bir hakem yakıştırması yaptı. Cüneyt Çakır’ın karşılaşmanın atmosferinden de etkilenmeyeceği yorumu yapan FIFA kokartlı hakem Iturralde Gonzales, “Karşımızda Türkiye Süper Ligi’nin tansiyonuna alışmış biri duruyor” dedi.

Gonzales Avrupa’da iki tür hakem olduğunu da hatırlatarak, “Bazı hakemler vardır ki sadece normal maçları yönetmeye alışmıştır. Diğerleri ise finalleri ve tansiyonu yüksek maçları sever. Çakır böyle biri. Normal maçlarda aksasa bile önemli maçlarda sürekli kendini gösterir” açıklamasında bulundu.

Yayınlanma Tarihi:15:23,