SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan ‘beyaz yalan’ açıklaması

Beşiktaş resmi internet sitesinden geçtiğimiz günlerde Fikret Orman tarafından kullanılan bazı sözlerle ilgili açıklama geldi.

Güncellenme: 18:41, 05/06/2015
Beşiktaş’tan ‘beyaz yalan’ açıklaması

Fikret Orman’ın Lig TV’de katıldığı bir programda kullandığı “Bizim de beyaz yalanlarımız olmuş olabilir ama bizim elimizdeki imkanlar bunlar. Beşiktaşlılar, söylemesi kolay ama yapması zor. Taraftarıma biraz beyaz yalan söyledim. Ümitliyim, böyle huyum vardır.” sözleri ile ilgili açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Fikret Orman yapımı devam etmekte olan Vodafone Arena Stadı'nın yapımıyla ilgili olarak zaman zaman stadyum inşaatının bitirilmesine yönelik hedef tarihleri içeren ve aynı zamanda çalışanları motivasyon amaçlı bazı beyanlarda bulunmaktadır.

Sayın Fikret Orman’ın Lig TV yayınında verdiği röportaj esnasında sarfetmiş olduğu “Taraftarıma biraz beyaz yalan söyledim” sözlerindeki beyaz yalan ifadesinin bu bağlamda değerlendirilmesi gerektiği açık olup, bu beyan kamuoyunu, taraftarlarımızı ve yatırımcılarımızı yanıltma amacı taşımamaktadır. Vodafone Arena Stadyumu inşaatı halen sürmekte olup, inşaatın tamamlanması ve stadyumun hizmete girmesi için tüm imkanlar seferber edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”