SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

2016 UEFA Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu’nda mücadele eden Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın dünya sıralamasındaki düşüşü bu ay da sürdü. Geçtiğimiz ayı 52. sırada yer alan ve bir önceki ay bulunduğu sırayı koruyan Türkiye, Haziran ayı sıralamasında beş basamak birden gerileyerek 57. sırada yer aldı. Türkiye ayrıca grupta düşüş yaşayan tek takım oldu.

Sıralamada, Türkiye’nin de bulunduğu A Grubu’nda liderliğini koryana Çek Cumhuriyeti 2 sıra yükselerek 16. sırada yer alırken, grup ikincisi İzlanda 1 basamak atlayarak 37. sıraya yükseldi. Grubun favorisi Hollanda 6. sıradaki yerini korudu. Grubun zayıf ekipleri Letonya 3 sıra yükselip 82 sıraya çıkarken, Kazakistan 1 sıra yükselip 133 sırada kendisine yer buldu.

Sıralamada Almanya 1. sıradaki yerini korurken, 1 sıra yükselen Belçika, 2. sırada yer aldı. Geçen ayın ikincisi Arjantin ise 1 basamak gerileyerek 3. sırada yer aldı. Sıralamada en büyük sıçramayı 37 basamak birden yükselip 113. sıraya çıkan Madagaskar yaparken, en büyük düşüşü 38 basamak gerileyerek 178. olan Maldivler yaşadı.