SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sinan tuttu Burak attı

4 Haziran 2015

SEZONUN son maçı tam anlamıyla bir futbol ziyafetiydi izleyenler için… Onca badireyi atlattıktan sonra ligde şampiyonluğa ulaşan Galatasaray ile bence sezonun genelinde en iyi futbol oynayan Bursaspor’un mücadelesinde maç iki taraf için de gitti geldi.

Galatasaray, şampiyonluğa ulaşırken, son haftalarda gol yemeden kazandığı maçlar bunun anahtarı olmuştu. Ligin en çok gol atan takımı olarak sezonu tamamlayan Bursaspor, Atatürk Stadı’nın kapanış maçına etkili başladı. İlk dakikalarda itibaren oyunu rakip yarı alana yığdı. İlk 15 dakikadaki Bursaspor, 2 hatta 3 gol bulabilirdi.

MUSLERA’NIN yokluğunda kaleye geçen Sinan Bolat, Galatasaray kariyerinin en iyi maçını çıkardı. Benim saydığım sadece ilk yarıda 6 net kurtarış yaptı. İkinci devrede de Bursaspor ataklarında kalesinde duvar ördü ve galibiyetin mimarlarından oldu. Ancak şunu da söyleyelim; Fernandao ile Volkan Şen son vuruşlarda biraz daha ciddi olsalardı, skor çok daha farklı olurdu.

ÖZELLİKLE ikinci yarıda iki takım adına da orta saha oyuncuları sadece rakip alana top taşıdılar. Rakibi karşılamadıkları için topu alan taraf rahatlıkla hücuma çıktı. Savunmasında Semih ve Hakan gibi iki tecrübeli ismin bulunması bu konuda Galatasaray’ın artısıydı. Çünkü Bursaspor savunması, çok daha fazla hata yaptı. Özellikle Şamil ile Ertuğrul, sezon genelinde yan yana oynayamamanın sıkıntısını yaşadılar. Zaten Bursaspor’un sezonu daha yukarılarda tamamlayamamasının nedeni de savunmasıydı.

BURAK Yılmaz’a bir parantez açmak lazım. Kesinlikle çok tehlikeli bir silah. Burak gibi bir oyuncun varsa her zaman gol şansın vardır. Arkadaşları saha içinde hata üstüne hata yaparken, Burak girdiği pozisyonların neredeyse tamamını gole çevirdi. Son vuruşlardaki ustalığını konuşturdu.

HERKES gibi ben de Melo ile Sabri arasındaki kavganın nedenini anlayamadım. Melo, maçın başından beri gergindi. Ne kadar kızarsan kız, saha içinde takım arkadaşına böyle bir hareket yapma lüksün yok. Anlaşılan Melo, Galatasaray’ı aklında bitirmiş. Son dönemde söyledikleri ve dünkü yaptıkları benim aklıma bunu getiriyor.

SEZONU iki kupayla kapatan Galatasaray’ı tebrik etmek gerekiyor. Hamza Hamzaoğlu ve futbolcularını yürekten kutluyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek