SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Beşiktaş ve Medicana Sivasspor’a iç sahada tribün kapatma cezası verdi.

Yapılan açıklamada, Beşiktaş’a, Spor Toto Süper Lig’de Gençlerbirliği ile yapılan maçta taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle iç sahada tribün kapatma ve 350 bin lira para cezası verildiği kaydedildi.

Süper Lig’de Trabzonspor’u konuk ettiği müsabakada taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Medicana Sivasspor’a da evinde tribün kapatma ve 200 bin lira para cezası uygulandığı aktarıldı. Medicana Sivasspor’un yöneticisi Erdal Sarılar’a ise ligdeki Galatasaray karşılaşmasında akredite edilmediği alanda yer alması nedeniyle 10 bin lira para cezası verildiği duyuruldu.

Akhisar Belediyesporlu oyuncu İsmail Konuk’a ligdeki Eskişehirspor maçında rakip takım sporcusuna yönelik hakareti nedeniyle 2 maç resmi müsabakadan men ile 13 bin lira, Kardemir Karabüksporlu Samba Sow’a da ligdeki Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçında rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle 3 maç resmi müsabakadan men ile 13 bin lira para cezası uygulandığı ifade edildi.

PTT 1. Lig play-off yarı final rövanş maçında Antalyaspor’u konuk eden Adana Demirspor’a, taraftarlarının neden olduğu saha olayları ile çirkin ve kötü tezahürattan dolayı iç sahada tribün kapatma cezası uygulanıp, toplam 44 bin lira para cezası verildiği açıklandı. Aynı maçta rakip takım antrenörüne yönelik hakareti nedeniyle Adana Demirsporlu oyuncu Beykan Şimşek’e 2 maç men ile 6 bin 500 lira para, Adana Demirspor yöneticisi Mehmet Yavuz Demir’e de müsabaka hakemine yönelik hakareti gerekçesiyle 21 gün hak mahrumiyeti cezaları verildiği aktarıldı.

Öte yandan, PTT 1. Lig play-off yarı final rövanş maçında Samsunspor’u konuk eden Albimo Alanyaspor’a, taraftarlarının neden olduğu saha olayları gerekçesiyle 6 bin lira para cezası verildiği vurgulandı.