SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliler mesaiye başladı!

A Milli Takım, Bulgaristan ve Kazakistan maçlarının hazırlıkları için ilk antrenmanını yaptı. Kasığında sakatlığı bulunan Oğuzhan Özyakup, aday kadrodan çıkarıldı.

Güncellenme: 21:32, 04/06/2015
Milliler mesaiye başladı!

A Milli Futbol Takımı, 8 Haziran’da Bulgaristan ile yapacağı özel, 12 Haziran’da da Kazakistan ile oynayacağı 2016 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçlarının hazırlıklarına başladı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde toplanan ay-yıldızlı ekip, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yönetiminde ilk antrenmanını yaptı.

Kasığında sakatlığı bulunan Beşiktaşlı futbolcu Oğuzhan Özyakup’un ağrıları olduğu için aday kadrodan çıkarıldığı bildirildi.

Futbolcuların son durumuyla ilgili bilgi veren doktor Sarper Çetinkaya, Gökhan Töre’nin sağ dizindeki şişlik, Hasan Ali Kaldırım’ın sol dizindeki sorun, Hakan Kadir Balta’nın da sol diz arkasındaki sakatlığı nedeniyle tedavi olacağını ve birkaç gün fizyoterapi ekibiyle çalışıp takımdan ayrı kalacaklarını belirtti.

İzinli olan Selçuk İnan’ın yanı sıra mili takımın antrenman yaptığı sırada yolda olan Mehmet Ekici, çalışmaya katılmadı.

Ziraat Türkiye Kupası finalinde 11’de forma giyen Burak Yılmaz, Semih Kaya, Yasin Öztekin, Volkan Şen, Ozan Tufan ve Şener Özbayraklı, takımdan ayrı koşudan sonra tesislere girdi.

Millilerin ilk antrenmanına Arda Turan, Mevlüt Erdinç, Hakan Çalhanoğlu, Mehmet Topal, Olcay Şahan, Gökhan Gönül, Umut Bulut, Alper Potuk, Serdar Aziz, Mahmut Tekdemir, Emre Daşdemir ve Muhammet Demir ile kaleciler Volkan Babacan, Ali Şaşal Vural ve Hayrullah Mert Akyüz katıldı.

Isınma ve istasyon çalışmalarının ardından yarı sahada maç yapan milliler, hazırlıklarını yarın basına kapalı antrenmanla sürdürecek.