SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, gündemle ilgili çok önemli açıklamalarda bulunurken takımdan ayrılacağı iddia edilen oyunculara değindi.

Eski yönetimden Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak ile aralarının kötü olduğu iddialarını yanıtlayan Özbek, bunların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Başkan Özbek, “Bu başarılar eski yönetimindir, bizim değil. Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak ile aramızda bir küslük söz konusu değildir. Basına bu şekilde yansımasını hayretle izliyorum” ifadelerini kullandı.

Albayrak ve Dürüst’ün yeni yönetimde olmayacağını söyleyen Özbek, “Abdurrahim rahatsızlığı nedeniyle yönetimde olmayacağını belirtti. Ali de aynı şekilde olmayacağını söylemişti” şeklinde konuştu.

Gelecek sezon için iyi bir kadro kurmayı hedeflediklerini belirten Özbek, “Şampiyonlar Ligi için çok daha güçlü ve başarılı bir Galatasaray’ı yaratmaya çalışacağız” dedi.

Takımdan ayrılacağı iddia edilen oyunculara değinen Özbek, “Transfer için teknik heyetin raporunu bekliyorum. G.Saray’a faydası olan hiçbir oyuncuyu bırakmayacağız. Sneijder, Melo ve Muslera’nın takımdan ayrılması söz konusu değil” yorumunda bulundu.