SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Paris Saint Germain’den ayrılması beklenen Zlatan Ibrahimovic ile ilgilenen Galatasaray’a, İtalya Serie A takımlarından Milan rakip oldu.

Ibrahimovic’in menajeri Mino Raiola ile Cumartesi günü Berlin’de biraraya gelecek olan Milan’ın CEO’su Adriano Galliani’nin, İsveçli yıldızın şartlarını soracağı belirtildi. 2010-12 yılları arasında Milan’da forma giyen İbrahimovic’i tekrar takıma kazandırmak isteyen Galliani’nin, Raiola yapacağı görüşme sonrası transfer için düğmeye basacağı iddia edildi.

Milan’ın yeni teknik direktörü olması beklenen Sinisa Mihajlovic’in de mutlaka kadroda görmek istediği Ibrahimovic için tüm şartları zorlaması beklenen Başkan Silvio Berlusconi’nin, Galliani’ye transferi bitirmek için tam yetki verdiği öğrenildi.

Maddi sıkıntı yaşayan Milan’ın, İbrahimovic için 10 milyon Euro civarında bir bütçe ayırdığı söyleniyor. İsveçli yıldızın Paris Saint Germain’de kazandığı 15 milyon Euro yıllık ücrette önemli ölçüde indirime gitmesi durumunda anlaşmanın sağlanacağı belirtiliyor.

Yayınlanma Tarihi:16:24,