SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aralık ayı başında geldiği Galatasaray’a çifte kupa kazandıran teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, TRT Spor’da açıklamalarda bulundu.

Hamzaoğlu’nun sözlerinden sizler için hazırladığımız satır başları şöyle;

İnsan bir hata yaptığı zaman özür diler, ben böyle öğrendim. Tüm bir camiayı bağlayan bir hata yaparsam özür dilerim. Başakşehir – Fenerbahçe maçı 2-0’dan 2-2’ye gelince bir eyvah dedim. Herkes şampiyonluk havasına girmişti. Şampiyonluktan sonra kupa maçına konsantre olmakta zorlandık. Dünkü maç hem zordu, hem de bizim için çok anlamlıydı. Sezon başında Fenerbahçe olur diye düşünüyordum.

“BİLAL DÜŞÜNDÜĞÜM OYUNCULARDAN BİRİ”

Bilal Kısa düşündüğüm oyunculardan biri. Büyük paralara transferler yaparsak, kulübün geleceği açısından iyi değil. Bu sezon Şampiyonlar Ligi şampiyonu olalım demek doğru değil! İlk hedefimiz gruptan çıkmak. Sonrası ne olur bilemem… Podolski ile ilgili bir düşüncemiz yok, devre arası vardı ancak şimdi öyle bir düşüncemiz yok.

“GIGNAC LİSTEMİZDE OLAN BİR OYUNCU”

Gignac geniş listemizde olan oyunculardan bir tanesi… Rakamları nasıl, ne yaparız diye değerlendiriyoruz. Buraya oynamak için, bir şeyler kazanmak isteyen oyuncuları istiyoruz. Para için gelen oyuncuları istemiyoruz. Dani Alves’in paraları çok yüksek… Düşüneceğiz… Bizim 4-5 transfer yapmamız gerekecek. İhtiyacımız olan yabancı transferleri yapacağız. Kontenjanı doldurmak gibi bir düşüncemiz yok. Yerli-yabancı ayrımı yok.

“FUTBOLCULAR İÇİN RESMİ TEKLİF YOK”

Amrabat için teklif yaptılar. İspanya’da iyi sezon geçirdi. İyi bir teklif gelirse düşünürüz. Orada kalmak istiyor. Sabri Sarıoğlu’nun sözleşmesi bitti. Ama ben onunla devam etmek istiyorum. İnşallah karşılıklı anlaşma olur. Oynayan futbolcularımla devam etmek istiyorum. Teklif gelirse oyuncuya yardımcı oluruz tabii ki… Kamp döneminde de gelen gidenler olabilir. Ama kampa giderken transferleri bitirmiş olmak istiyoruz. Oyuncularımız için gelen resmi bir transfer teklifi yok, olsa ben de bilirim. Kulaktan dolma bazı bilgiler geliyor tabi.

“BABAM DA BU BAŞARILARIMI GÖRDÜ”

Hayat böyle, bir tarafta acı bir tarafta mutluluk… Bazen acılar, güzel şeylerin habercisi olabilir. Babam da bu başarılarımı gördü ve benimle gururlanıyor biliyorum! Yokluk zamanlarında okutup, büyüttü.

“EMRE VE BURAK’A KIRGIN DEĞİLİM”

Emre’ye de Burak’a kırgın değilim… Bu tepkiler normal! Biz de futbolcuyken yaptık bunları. Ancak bu olaydan 3-4 gün sonra da aynı tavra devam ediyorsa, olaya müdahale ederim. Bağı keser, olayı içeride büyütmem!

“G.SARAY’IN BAŞINDA DA F.BAHÇE’Yİ ALKIŞLARIM”

İsmail hoca ile Fenerbahçe takımının kurşunlanması sonrasında telefonda konuştuk. Galatasaray’ın başındayken de Fenerbahçe ve Beşiktaş şampiyon olursa, biz o maça çıkarsak yine alkışlarım! Her zaman yaparım!

Albayrak sportif direktör kavramına uymuyor! Ancak çok önemli işler yaptı, takımla ilgilendi. Sportif direktör olması gerekiyor!