SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'ın tecrübeli oyuncusu Felipe Melo ilk yarıda Sabri Sarıoğlu ile yaşadığı gerilim için maçtan sonra ilginç ifadeler kullandı. Brezilyalı futbolcu, sarı-kırmızılı takımın oyundan kopmaya başladığı dakikalarda Sabri ile tartıştıklarını belirterek, “O sırada takım uyuyordu ve birinin takımı ateşlemesi gerekiyordu. Dikkat ederseniz o tartışmadan sonra takım kendine geldi. Gol attık ve galibiyetin fitili de orada yakıldı” diye konuştu.

Sabri'nin Galatasaray için çok önemli bir futbolcu olduğunu dile getiren Melo, takım arkadaşıyla aralarında bir sorun olmadığını söyledi. Deneyimli oyuncu, “Sabri ile dostluğumuzu herkes biliyor. Kendisi kulüp için çok önemli bir isim ve ona saygım sonsuz. O da bana saygı duyuyor, aramızda sorun yok” yorumunu yaptı.

 

“HAKEM GEREKSİZ BİR KART ÇIKARDI”

Maçın ilk dakikasında gördüğü sarı kart için, “Kesinlikle yanlıştı. Hakem gereksiz bir kart çıkardı” diyen Melo, karşılaşmadaki agresif davranışlarıyla ilgili soruya ise “Agresiflik ile saygısızlığı karıştırmamak lazım. Galatasaray'da 7 kupa kazanarak tarihe geçtiysem agresifliğim sayesinde bunu başardım. Benim oyun tarzım böyle” yanıtını verdi.

Brezilyalı futbolcu, Galatasaray'dan ayrılabileceği iddialarını da değerlendirdi. Melo, “Galatasaray'ın kazandığı başarılar nedeniyle transfer spekülasyonları olması normaldir. Yorucu bir sezonu geride bıraktık ve dinlenme zamanı geldi. Sadece tatili düşünüyorum. Geleceğimi Tanrı biliyor” ifadelerini kullandı.