SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah-beyazlıların büyük bölümü Denizli'nin göreve getirilmesini isterken, yeni teknik direktör için Başkan Fikret Orman'a yetki verildi.

Fikret Orman başkanlığında kulüp binasında bir araya gelen siyah-beyazlı yöneticiler yaklaşık 4 saat süren toplantıda ilk olarak yeni teknik direktör konusunda görüş alış verişinde bulundu. Başkan Orman, yerli teknik adamdan yana tavır koyarken, Mustafa Denizli ve Şenol Güneş için tüm yöneticiler görüşlerini dile getirdi.

Siyah-beyazlı idarecilerin büyük bir bölümünün, Beşiktaş'ı 2008-2009 sezonunda hem Süper Lig hem de Türkiye Kupası'nda şampiyonluğa taşıyan Mustafa Denizli'nin en kısa sürede göreve getirilmesini istedikleri belirlendi. Denizli'nin çok büyük bir tecrübeye sahip olduğuna dikkat çeken siyah-beyazlıların, başarılı hocanın, Beşiktaş'ı yakından tanımasının önemli bir artı olduğunu da ifade ettikleri aktarıldı.

ORMAN GÖRÜŞECEK

Beşiktaşlı bazı yöneticilerin ise Bursaspor'un başında başarılı bir sezon geçiren ve yeşil-beyazlı kulüple olan sözleşmesi biten Şenol Güneş'le anlaşma yapılmasını istediği vurgulandı. Toplantıda yeni teknik direktörü belirlemesi için Başkan Fikret Orman'a tam yetki verildi. Orman'ın önümüzdeki günlerde Mustafa Denizli ile masaya oturacağı öğrenildi. Başkan Orman'ın, Denizli ile anlaşma sağlanamaması halinde kendisinin de sıcak baktığı Şenol Güneş'le bir araya gelerek teklifte bulunacağı ifade edildi.

Siyah-beyazlı yönetim kurulu, olağanüstü genel kurul konusunu da masaya yatırdı. Yönetimin, Mayıs ayında olağan kongreye gidilecek olması nedeniyle Eylül veya Ekim'de olağanüstü genel kurul yapılması fikrine sıcak bakmadığı kaydedildi. Kongre konusunda son sözü Fikret Orman'ın söyleyeceği belirtildi.

Miliyet