SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıllardır göreve gelen teknik direktörlere hazır kadro sunan F.Bahçe, bu politikadan vazgeçiyor. Sarı-lacivertli kulübün önceliği, gelme ihtimali düşük olsa da Aykut Kocaman. Plase ise İtalyan ekolünden Luciano Spalletti.

YENİ sezona kabuk değiştirerek başlayacak olan F.Bahçe'de transfer politikası da baştan aşağıya yenileniyor. Yıllardır takımın başına getirdikleri teknik direktörlere hazır takım sunan sarı-lacivertliler bu kez farklı bir yol haritası izleyecek. Günlerdir hummalı şekilde süren futbolcu arayışları çerçevesinde geniş bir liste oluşturulsa da öncelik hoca transferine verildi.

TRANSFER dönemi start almadan yani 9 Haziran'dan önce görevine başlaması beklenen hocanın bu havuzdan seçim yapmasını isteyecek olan başkan Aziz Yıldırım ve kurmaylarının şu anki en büyük gözdesi eski teknik patronları Aykut Kocaman. Yeniden yönetim kuruluna giren Ali Yıldırım'ın, yakın dostu Kocaman'la önceki gün gerçekleştirdiği 3 saatlik görüşme de bu ihtimalin güçlenmesindeki en büyük neden. Ancak Kocaman'ın Torku Konya'yla bir yıl daha kontratının bulunması, bu birlikteliğin resmiyete dökülmesindeki en büyük etken olarak dikkat çekiyor. Yine de Kocaman'ın ismi bile gerek camiayı gerekse taraftarları heyecanlandırmaya yetti bile.

BİR SENEDİR BOŞTA

SARI-lacivertlilerin ‘B planı' da hazır durumda. Avrupa'nın dört bir yanında hoca arayışlarını sürdüren F.Bahçe'de Luciano Spalletti de yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Udinese ve Roma gibi İtalya'nın köklü takımlarında görev yapıp 2009'da Zenit'in başına geçen İtalyan teknik adamın tek handikapı 1 seneyi aşkın süredir bir takım çalıştırmıyor olması. 10 Mart 2014'te Rusya macerasını noktalayan 56 yaşındaki çalıştırıcının sportif direktör Giuliano Terraneo'yla da yakın arkadaş olduğuna değinmeden geçmeyelim.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:08:08,