SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2’de 2

4 Haziran 2015

HER iki takımın da açık futbol oynadığı karşılaşmada göze hoş gelen oyunun yanında bol gol de izledik. Genel olarak dengeli geçen oyunda daha fazla sayıda fırsatı değerlendiren Galatasaray, maçı ve kupayı kazanmayı başardı. Bunu yaparken golcülerinin fırsatçılığının yanında forvetleri iyi besleyen oyuncularının varlığı da önemli rol oynadı. Karşılaşma 2-1 iken Volkan’ın neredeyse boş kaleye şut çekmeyip hala rakibine çalım atmayı denemesi bana göre maçın sonucunu belirleyen kırılma anıydı. Sonrasında Bursaspor ofsayttan bir gol kazandı ama hemen akabinde kalesinde golü görmesi tüm umutlarını yıkmış oldu.

BURSASPOR’A gelince; Şenol Güneş elindeki kadroyla hem ligde hem de kupada iyi işler yaptı. Bu sonuç bence Güneş’in başarısızlığını değil başarısını gösterir. Birçok oyuncuyu kazanırken, Volkan Şen’e geri dönüş sağlaması ise Türk futbolu adına önemli bir kazançtı.

KARŞILAŞMADA Selçuk İnan’ı önceki maçlarına nazaran daha iyi gördüm. Atmış olduğu galibiyet golü pasına ise şapka çıkardım. Melo ise yine bildiğimiz Melo… Rakibiyle, hakemle uğraşmayı bırak, kendi takım arkadaşıyla bile didişti. Bu görüntüsü ne Türk futboluna yakışıyor ne de Galatasaray’a… Anladığım kadarıyla Melo önümüzdeki sezon ayrılmak istiyor. Daha önce sosyal medyada yaptıklarından da bu anlaşılabilir. Çünkü çok zeki bir futbolcu… Yaptığı her davranışın planlı olduğunu düşünüyorum. Ve muhtemeldir ki önümüzdeki sezon Galatasaray’da olmayacak. Eğer böyle bir şey olursa takımı için futbol adına büyük kayıp fakat futbol karakteri açısından öyle değil…

YILDIRIM YİNE ÜRKEKTİ

SONUÇ olarak Galatasaray çok büyük bir ekonomik çöküş yaşayacak denildiği anda büyük bir geri dönüş yaparak hem ligi hem de kupayı kazandı. Bana göre bu Galatasaray’ın önümüzdeki yıllardaki süreci açısından büyük bir belirleyicilik taşıyacak. Hamza Hamzaoğlu’ndan bu başarıyı beklemeyenler de yanılmış oldu. Futbol bilgisi, tecrübesi ve beyefendi kişiliği ile hem takımına hem de Türk futboluna çok önemli katkılar sağlayacak. Kendisini bu başarısından dolayı tebrik ediyorum.

HAKEMLERE gelince; Bülent Yıldırım yine çekingen, ürkek ve kendine güvensiz bir maç yönetti. Vermiş olduğu penaltıda yardımcı hakeminin doğru katkısı olmasaydı orada büyük bir hata yapacaktı. Yasin’in pozisyonuna penaltı vermemesi doğruydu. Ancak Yasin’e ikinci kez hakemi yanıltmasından dolayı sarı kart göstermemesi tam bir fiyaskoydu. Resmen havuza atlar gibi yere düştü.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek