SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Williams ve Bacsinszky yarı finalde

Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda tek kadınların 1 numaralı seri başı Serena Williams, 17 numaralı seri başı Errani'yi 2-0 yenerek, Paris'te 4. kez yarı finale yükseldi. Bacsinszky, Van Uytvanck'ı 2-0 mağlup ederek kariyerinin ilk grand slam yarı finalini oynamaya hak kazandı.

Güncellenme: 17:43, 03/06/2015
Williams ve Bacsinszky yarı finalde

Sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası Fransa Açık’ta (Roland Garros) tek kadınların 1 numaralı seri başı Serena Williams, 17 numaralı seri başı Sara Errani’yi, 23 numaralı seri başı Timea Bacsinszky, dünya 93 numarası Alison Van Uytvanck’ı 2-0 yenerek adlarını yarı finale yazdırdı.

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen turnuvadaki tek kadınlar çeyrek final maçında, 2002 ve 2013 şampiyonu ABD’li Serena Williams ile kariyerindeki tek grand slam finalini 2012’de burada oynayan İtalyan Sara Errani karşılaştı.

19 grand slam şampiyonluğu bulunan Williams, çok etkisiz bir servis performansı gösteren Errani’yi 6-1 ve 6-3’lük setlerle 2-0 yendi ve Roland Garros’ta 4. kez yarı finale çıktı.

BACSINSZKY İLK YARI FİNALİNİ OYNAYACAK

diğer mücadelede, ilk defa bir grand slam çeyrek finalinde boy gösteren İsviçreli Timea Bacsinszky ile Belçikalı Alison Van Uytvanck karşı karşıya geldi.

25 yaşındaki Bacsinszky, 21 yaşındaki Van Uytvanck karşısında daha iyi servis karşıladığı ve “backhand”lerinden çok sayıda puan kazandıran vuruş (winner) ürettiği maçı, 6-4 ve 7-5’lik setlerle kazanarak kariyerinde ilk kez bir “grand slam”de yarı finale yükseldi.

Bacsinszky, yarı finalde Serena Williams’ın karşısına çıkacak.