SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 27 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda göreve gelen Harun Erdenay başkanlığındaki yeni yönetim kurulu, ilk toplantısını yaptı.

TBF’den yapılan açıklamada, Harun Erdenay başkanlığında gerçekleştirilen ilk yönetim kurulu toplantısında, yeni döneme yönelik plan ve projeler ile üyelerin basketbola en etkin şekilde yapacakları katkılar için oluşturulacak çalışma gruplarının belirlendiği belirtildi.

Toplantıda, federasyonun yapısı ve genel işleyişi konularında yönetim kurulu üyelerine bilgi aktarıldığı, yapılan görev dağılımı kapsamında Hüsnü Karagözoğlu, Akın Suel, Dinçer Çetintaş, Kemal Akar ve Efe Aydan’ın asbaşkanlık görevine getirildikleri paylaşıldı.

Yönetim kurulu üyeleri arasında; milli takımlar, ligler, tesisler ve yatırımlar, kurumsal iletişim, mali ve idari işler, kulüpler ve teşkilat ilişkileri, medya, yurt dışı ilişkileri, stratejik planlama, altyapılar ve bölgesel yapılanma gibi konularda çalışma grupları oluşturulmasına karar verildiği ifade edildi.