SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de hafta sonu yapılan kongre ile birlikte hiçbir şey geride kalan sezon gibi olmayacak.

İsmail Kartal, sezon boyunca yalnız kalmış ve şampiyonluk yarışında fazla destek görememişti. Eskiden ağabey olan ve dert babası olarak adlandırılan İsmail Kartal, futbolcular açısından karşı tarafa geçmiş, sportif direktörsüz çalışmış, silahlı saldırıdan tutun diğer tüm olumsuzluklarla tek başına mücadele etmişti.

Ancak kongre ile birlikte Fenerbahçe’de birçok şey değişmeye başladı.

Önce bir profesyonel, takımın başına getirildi; Giuliano Terraneo… Ardından uzun süre yönetimde olmayan Ali Yıldırım, futbol şubesine geri dönünce ipleri de yeniden eline aldı. Kongreden hemen sonra, oyunu Aziz Yıldırım için kullandığı öğrenilen eski teknik sorumlu Aykut Kocaman ile yemekte buluşan ve yaklaşık 2 saat görüşen Ali Yıldırım, gelecek sezon için fikir alışverişinde bulundu. Bu yakınlaşma “Aykut Kocaman geri mi dönüyor?” sorusunu da beraberinde getirdi.

Yıldırım’ın Aykut hocayı yeniden takımın başında görmek istediği ve 3 sene önce Avrupa Kupası’nda yarı finale giden başarıyı daha da ileri taşımak istediği bilinirken, Aykut Kocaman’ın bu duruma sıcak bakmadığı belirtildi.

Ali Yıldırım’ın takımı ve camiayı çok iyi tanıyan Aykut hocaya her konuda danıştığı ve görev için ikna edemese de tecrübelerinden yararlanacağı ifade edildi.

29712572