SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bosna Hersek’te 2014-1015 sezonunun en iyi erkek futbolcusu Siroki Brijeg takımının Brezilyalı kaptanı Wagner Santos Lago seçildi.

Bosna Hersek Futbol Federasyonu tarafından gerçekleştirilen organizasyonda, beş kategoride belirlenen ödüller törenle sahiplerini buldu.

Federasyon başkanı Elvedin Begic ve A Milli Takım Teknik Direktörü Mehmed Bazdarevic’in yanı sıra bazı milli futbolcuların da katıldığı törende, sezonun en iyi erkek futbolcusu ödülü Siroki Brijeg’den Wagner Santos Lago’ya, en iyi kadın futbolcusu ödülü ise SFK 2000’den Arnisa Kuc’a takdim edildi.

Ayrıca, en iyi erkek kaleci ödülünü Zrinjski’den Ratko Dujkovic, en iyi kadın kaleci ödülünü ise SFK 2000’den Envera Hasanbegovic aldı. Sezonun en centilmen hareketi ödülü ise Zeljeznicar’dan Dzenis Beganovic’e verildi.

Ödülünü aldıktan sonra Boşnakça kısa bir konuşma yapan Wagner, kendisi için çok değerli olan bu ödülde katkıları bulunan herkese teşekkür etti. Wagner, “Bu benim için büyük bir onur. Bana oy veren, teknik direktörlere ve takım kaptanlarına teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Bosna Hersek’te yılın en iyi futbolcularının belirlendiği etkinlikte, teknik direktörler ve kaptanlar oy verdi.