SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Newcastle United’ın Arjantinli futbolcusu Jonas Gutierrez için son bir yıl oldukça çalkantılı geçti.

16 Eylül 2014 tarihinde sol testisindeki tümöre bağlı kanser hastalığına yakalandığını açıklanan Gutierrez, beş ay sonra sahalara geri döndü. 31 yaşındaki futbolcu, düşme hattındaki Newcatle United’ın son maçında attığı gol ve yaptığı asist ile takımını ligde tutmayı başardı. Ancak kulüp yönetimi, Gutierrez’e, sözleşmesinin uzatılmayacağını eşi benzeri görülmemiş bir şekilde iletti.

Takımın savunma oyuncusu Ryan Taylor ile birlikte Belfast’ta antrenman yapan Gutierrez, kötü haberi hiç beklemediği bir şekilde aldı. Antrenman sırasında telefonu çalan Taylor, arayanın Newcastle United Menajeri John Carver olduğunu gördü. Carver ile konuşmaya başlayan Taylor, kendisi ile önümüzdeki sezon yola devam edilmeyeceğini öğrendi. Konuşmanın ardından telefonu Gutierrez’e vermesi istenen Taylor, şaşkınlık içinde kendisinden istenileni yaptı. Telefonu alan Gutierrez de Taylor gibi takımdan gönderileceğini öğrendi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gutierrez, “Benimle yola devam etmeyeceklerini söylediler. Bu futbolda herkesin başına gelebilecek bir durum… Ancak benim asıl zoruma giden bunu beni arama nezaketi bile gösterilmeden yapılması. Takımdan ayrılacağımı Taylor’ın telefonundan öğrendim” diyerek kırgınlığını dile getirdi.

Son maçta takımın ligde kalmasını sağlayan golleri atan iki futbolcuya yapılan bu hareket taraftarın büyük tepkisi çekti. Yaşananlar, taraftarlar tarafından sevilmeyen kulübün sahibi Mike Ashley’e olan öfkeyi bir kat daha arttırdı.