SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlkay Gündoğan’ın babası Barcelona’yı delirtti!

İlkay Gündogan'ı transfer etmek isteyen Barcelona, genç futbolcunun menajerliğini de yapan babası İrfan Gündoğan'ın istediği para karşısında şaştı kaldı.

Güncellenme: 17:17, 02/06/2015
İlkay Gündoğan’ın babası Barcelona’yı delirtti!

Borussia Dortmunda’dan ayrılma kararı veren İlkay Gündoğan’ın transferinde Bayern Münih’in devreden çıkmasını fırsat bilen Barcelona, İlkay’ı renklerine bağlamak için harekete geçti. Transferdeki en büyük sorunun ise bu oyuncunun menajerliğini de yapan babası İrfan Gündoğan olduğu öğrenildi.

Yıllık 12 milyon Euro gibi yüksek bir ücret istenmesi karşısında şaşkınlık yaşayan Barcelona yönetimi, bu parayı Neymar’ın bile alamadığını hatırlatarak transferin bu şartlarla olmasının imkansız olacağını dile getirdi.

Katalan ekibinin önündeki ikinci engel ise FIFA’nın bu kulübe getirdiği transfer yasağı.

İlkay’ın transferinde indirim yapılsa bile bu futbolcunun Barca forması giymesi ancak 2016 yılının Ocak ayında olabilecek. Barcelona’nın İlkay Gündoğan’a yılda ancak 6 ile 8 milyon Euro gibi bir rakam önerebileceği, kabul edilmesi halinde ise Türk asıllı Alman futbolcunun bir yıllığına İspanya’da bir kulübe kiralanacağı da gelen haberler arasında.

Real Madrid’de bir dönem futbol oynayan Mesut Özil de menajerliğini yapan babasının İspanyol kulübünden yüksek ücret istemesi üzerine bu oyuncuyu Arsenal’e satmak zorunda kalmıştı.