SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Feyenoord Kulübü’ne transfer olan Dirk Kuyt’ı ailesiyle birlikte makamında kabul etti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen kabulde Kuyt ailesinin yanı sıra İdari Menajer Hasan Çetinkaya da hazır bulundu. Kuyt ailesi ve özellikle çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Aziz Yıldırım, Dirk Kuyt’ın çocuklarına çeşitli hediyeler de verdi.

Yıldırım: “İleride Fenerbahçe'de görev almanı arzu ederim”

3 yıldır Fenerbahçe’nin formasını başarıyla terleten Kuyt'a teşekkür plaketi takdim eden Başkan Aziz Yıldırım, “Bu 3 yıl içinde hepimizi mutlu ettin. İnşallah gelecek hayatında da mutlu olursun. Temennim ileri de Fenerbahçe'de sporun, futbolun içinde görev alman. Buna layık bir insansın. Ben olurum; benden sonra başkası olur, fark etmez. Fenerbahçe tarihinde yerini alıyorsun. Ve inşallah yine diyorum, bu takımda görev alırsın. Teknik heyette, idareci olarak veya başka bir pozisyonda Fenerbahçe'de görev almanı arzu ederim. İnşallah da alırsın. Taraftar, camia, kulüp, yönetim ve hepimiz adına sana teşekkür ediyorum. Hayatında ailen ile birlikte mutlu olmanı temenni ediyorum” dedi.

Dirk Kuyt: “Benim için bir onurdu”

Yıldırım’a teşekkürlerini ileten Kuyt da, “Fenerbahçe gibi bir kulüpte oynama şansı bulmak benim için bir onurdu. 3 yıllık sürede istediğim her şeyi yaptınız. Bu takımın parçası olduğum için gurur duyuyorum. Şampiyon olan, kupa kazanan bir takımdaydım. Umarım gelecekte de bir daha Fenerbahçe'ye dönme şansım olur. Bu kulübe tekrar yardımcı olabilirim. Futbolcu olarak değil ama başka bir görevde” ifadelerini kullandı.

“Umarım bir gün başka bir pozisyonda Fenerbahçe'ye dönebilirim”

Ziyarete değinen Hollandalı oyuncu, “Buradaki 3 yıllık hikayenin sonuna geldik. Bugün benim için çok özel ve duygusal bir gün oldu. Şu anda farklı hisler içerisindeyim. Ailemle beraber başkanımızla vedalaşmaya geldik. Bana plaket, çocuklarıma hediyeler verdi. Ona çok teşekkür ediyorum. Fenerbahçe'nin kapılarının benim için her zaman açık olduğunu bana iletti. Ailemle beraber onunla görüştük. Umarım bir gün başka bir pozisyonda Fenerbahçe'ye dönebilirim. Artık ayrılma vakti” diye konuştu.

“Türkiye'nin her bir noktasını her bir anını unutmayacağız”

Fenerbahçe forması altında dolu dolu 3 yılı geride bıraktığını ifade eden Kuyt, “Öyle dolu dolu güzel ve yoğun 3 harika yıl yaşadık ki, sanki 5-6 yıldır buradaymışız gibi hissediyorum. Bu 3 yılın her anı güzel, her anı birbirinden özeldi. Bir an seçmem gerekirse, şampiyon olduğumuz o an, şampiyonluğu kutladığımız anlar bizim için unutulmaz ve çok özel anlardı. Dediğim gibi Türkiye'nin her bir noktasını, her bir anını unutmayacağız” dedi.

Dirk Kuyt'ın eşi Gertrude Kuyt da kendilerine gösterilen yakın ilgi ve sevgi için Fenerbahçe ailesine teşekkür etti. Daha sonra Başkan Yıldırım, Kuyt ailesini kapıya kadar geçirerek onları uğurladı. Asbaşkanlardan İlhan Ekşioğlu'da Kuyt'la bir araya geldi ve kendisine yaşantısında başarılar diledi.

Yayınlanma Tarihi:16:23,