SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transfere hızlı giren Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi Şampiyonu Sevilla’nın Kamerunlu orta saha oyuncusu Stephane Mbia ile anlaşma aşamasına geldi. Bonservisi elinde olan 29 yaşındaki oyuncuyu Trabzon’a getiren bordo-mavililer, tesisleri gezdirdiği Mbia’yı ikna ettikten sonra resmi sözleşmeyi imzalayacak.

İMZA PARASI İSTİYOR

Yapılan ilk görüşmede Mbia’nın yüksek bir ücret talep ettiği ayrıca bonservisi elinde olduğu için menajerinin de imza parası istediği öğrenildi. Görüşmede aradaki farkın kapanacak seviyeye indiği ve transferin bugün sonuçlandırılmaya çalışılacağı ifade edildi. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu da, Mbia’nın gündemlerinde olduğunu açıkladı.

İKİNCİ MELO!

Sert ve savaşçı kimliğiyle dikkat çeken Mbia geçen sezon Sevilla’da ligde 4, UEFA Avrupa Ligi’nde ise 3 gol attı. Orta sahanın dinamosu, gördüğü toplam 12 sarı kartla takımın en agresif oyuncusu konumunda.

HESAPLAR ALT ÜST!

Trabzonspor’un UEFA Avrupa Ligi’nde 3 ön eleme turu oynayacak olması kampla ilgili planlamayı bozdu. Bordo-mavililer, bu nedenle sezonu daha erken açıp kamp süresini kısa tutmak zorunda kalacak. Ayrıca Bursa’nın yasağını kaldırmak için yaptığı başvuru ise Trabzon’u Avrupa’ya gidememe tehlikesiyle karşı karşıya bıraktığı için belirsizlik yaşanıyor.

Sabah

Yayınlanma Tarihi:10:09,