SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi final maçında Juventus ile karşılaşacak olan Barcelona çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

6 Haziran tarihinde Almanya’nın Berlin kentinde oynanacak olan final maçı için rakibi Juventus’a gözdağı veren teknik direktör Luis Enrique dünyanın en iyi forvet hattının kendilerinde olduğunu söyledi. Luis Enrique, Messi, Neymar ve Luis Suares için “Bizim gol ayaklarımız dünyada tek ve orjinaldir” sözleri ile taklitlerinden sakının mesajı veren hoca bu büyük potansiyeli İtalyan ekibine karşı 90 dakika en üst düzeyde kullanacaklarını belirtti.

Barcelona’nın oyun kurgusu hakkında da bilgiler veren İspanyol teknik adama, “Oyunu istediğimiz an soğutup rolantiye alabiliyoruz ardından aniden atağa geçebiliyoruz” dedi. Luis Enrique her iki takımında bu sezon hem lig hem de ülke kupalarını müzelerine götürdüklerini de hatırlatarak bu takımların üçte üç yapmak için sahaya çıkacaklarını vurguladı.

Juventus’un topa sahip olabilmek için kendilerinden daha fazla çaba sarf edeceğine de dikkat çeken İspanyol hoca İtalya’da Roma’yı çalıştırdığı dönemde Juventus’u yakından tanıma fırsatı bulduğunu ve bu mücadeleci takımın şampiyonlar ligi kupasını kazanmak için her şeyini ortaya koyacağına inandığını itiraf etti.

Bu arada Barcelona tarihinde ilk defa takım oyunlarında 3 şampiyonlar ligi kupasını aynı sezonda kazanmak için Juventus karşısına çıkacağı öğrenildi. Bu sezon el topu ve Hockey’de şampiyonlar ligi kupasını müzesine götüren Katalan ekibi futbolda da bu kupayı kazanırsa 3 de 3 yaparak tarih yazmış olacak.