SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İki istifa birden! Dürüst’ten isyan etti…

Ali Dürüst ve Abdürrahim Albayrak yeni yönetim henüz mazbatasını almadan Sportif A.Ş'deki murahhas üyelikten istifa ettiler.

Güncellenme: 23:32, 01/06/2015
İki istifa birden! Dürüst’ten isyan etti…

Galatasaray’da şampiyonluk seremonisinde ortaya çıkan kriz sonuç verdi ve Ali Dürüst ile Abdürrahim Albayrak yeni yönetim henüz mazbatasını almadan Sportif A.Ş’deki murahhas üyelikten istifa ettiler.

İki tecrübeli yönetici bugün Sportif A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Yasaman’a birlikte istifa dilekçesini verdiler.

Ali Dürüst Galatasaray’da bir kırgınlığın olmayacağını belirtip, görev sürelerinin dolduğunu ve yeni yönetimin işi devralacağını belirterek görevi bıraktıklarını açıkladı.

ALİ DÜRÜST TELEGOL’E KONUŞTU

Galatasaray’da 4. yıldız töreninde arka plana atıldığı için kırgın olduğu belirtilen Ali Dürüst, 360 kanalında yayınlanan Telegol Programı’nda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İŞTE DÜRÜST’ÜN SÖZLERİ…

“Bu işin kahramanları biz değil futbolculardır ve biz Hamza Hamzaoğlu ve futbolcuların oraya çıkmasından gurur duyduk. O gün alınmış bir karar vardı.Kupa törenine hiçbir yönetici ve başkan çıkmayacaktı. Abdürrahim Albayrak ve benim beklentim yoktu. Bizim bir kırgınlığımız olması söz konusu değildir. Bu spekülasyonlar Galatasaray’a zarar verir. Hiçbir şekilde kırgın değiliz. ”

“İSTİFAMI VERDİM”

“Bugün itibariyle istifamı verdim. Benim görevim bitmiyor. Albayrak ile ben Sportif AŞ’de görevliyiz, oradaki en yetkili insanlarız. Ama Galatasaray’da bir hiyararşi vardır, onun gerekliliklerini getirdik. Yönetim Kurulu’nun verdiği yetkiyle çalışıyorduk. Yeni yönetimin önünü açmak için, istifamızı ilettik.”

“ALDIĞIMIZ MESAJ, İSTİFAMIZI VERMEMİZ GEREKTİĞİ YÖNÜNDEYDİ”

Bizim dünkü aldığımız mesaj, bu istifayı bugün vermemiz gerektiği yönündeydi. Dolayısıyla gereğini yaptık. Galatasaray Sportif AŞ’nin hesap dönemi 31 Mayıs’ta bitiyor, etik olarak istifamızı vermemiz gerekiyor. Bunu bizim yapmamız lazım. Bizim Galatasaraylılığımız apolete de bağlı değil.

“KEŞKE HABERİMİZ OLSAYDI”

“Bizim kupa töreninde işimiz yok, bizim bir beklentimiz olmadı. Dursun beyi kürsüde görünce de bir şaşkınlık yaşamadık, keşke haberimiz olsaydı hep beraber çıksaydık, haberimiz yoktu. Eğer ki bunu yapmak isteseydik yapardık. Ünal Başkan’ın ilk döneminde öyle bir karar aldık, çıktık; bu sefer böyle bir karar almadık. Ama kural şudur. Bu kupayı oyuncular kaldırır, biz de aşağıda alkışlarız.”

“KÜRSÜDE SADECE OYUNCULAR OLACAKTI”

“Sayın Dursun Özbek ile konuştuk ve bu kutlamanın böyle yapılması gerektiği yönünde karar verdik. Bu teklif Duygun başkanın teklifidir, Dursun başkanın da kabul ettiği bir uygulamadır”

“DURSUN ÖZBEK’TEN TEKLİF GELİRSE KABUL ETMEM”

“Dursun Özbek’ten teklif gelirse kabul etmem. Bu dengeleri bozar. Bizim orada olmamız, bütün sisteme zarar verir. Ben seçilmiş yönetici değilim zaten. Mühim olan Galatasaray’ın şampiyonluklar alması. Olağanüstü kongreler de Galatasary’a her zaman zarar vermiştir, olmayacağını düşünüyorum”