SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kongresi’nde buluştular

Aytunç Erkin’in Fenerbahçe’ye kurulan ‘kumpası’ anlattığı Sarı Lacivert Öfkeli Adam: Aziz Yıldırım kitabının üçüncü baskısı da bitmek üzere.

Güncellenme: 12:20, 01/06/2015
Fenerbahçe Kongresi’nde buluştular

AYTUNÇ ERKİN

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım dünkü kongrede kendisi gibi kumpas mağduru önemli bir isimle bir araya geldi. Kongre üyesi olan ve oyunu kullandıktan sonra Yıldırım'la sohbet etmeye başlayan bu isim Dönemin Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan'dı.

Kırmızı Kedi etiketiyle çıkan Sarı Lacivert Öfkeli Adam: Aziz Yıldırım kitabının 72. sayfasında iki ismin de İBDA-C'den nasıl dinlendiği anlatılıyor. Aziz Yıldırım, Emin Arslan'a işte bu kitabı imzaladı ve iki kumpas mağduru Sarı Lacivert Öfke'de buluştu.

İşte kitaptaki (Sayfa 72) o bölüm: Binlerce kişilik listede iki isim 2007-2010 yılları arasında toplumun önemli bir kesiminin dinlendiği anlaşılıyor. İşte o binlerce kişilik listede Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da var! Peki Yıldırım neden ve nasıl dinlendi? İşte yanıtı: Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği karar ile Aziz Yıldırım, İBDA-C Terör Örgütü kapsamında dinlendi ve takip edildi. Dinleme tarihi 14 Şubat 2008. Yani ortada şike soruşturması yok ve Yıldırım, koruması Hüseyin Doğrul üzerinden takibe alınıyor. Peki Yıldırım neden İBDA-C üzerinden dinleniyor? Bunun yanıtı da Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan'ın isminde yatıyor. “Telekulak” dosyasındaki isimlerden biri olan Emin Arslan, son çıkan belgelere göre önce 2008'de İsmail Korkmaz sahte ismi ile telefonunun IMEI numarası üzerinden İBDA-C örgütü üyesi olarak dinlenmiş.

Arslan daha sonra da 2009 Mayısı'nda ise İsmail Çalışkan sahte ismi ile bu sefer Hizbullah örgütü mensubu olarak, 2011'de ise önce ODA TV ardından da Ergenekon kapsamında terör örgütü üyesi olduğu iddiasıyla dinlenmiş. Peki Arslan ismi neden önemli? Arslan, Aziz Yıldırım'ın yakın dostu ve ilk dinlenme tarihi 7 Mart 2008. Yıldırım'dan iki ay sonra İBDA-C örgütünün 1 numaralı sanığı olarak dinleniyor. O da Fenerbahçe Başkanı'yla aynı örgüt üzerinden yani İBDA-C üzerinden dinleniyor. Hemen burada parantez açalım ve Emin Arslan'la ilgili ayrıntılara geçelim.

Arslan'ı sorgulayan Savcı'ya bakın Tarih 16 Eylül 2009. Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, İstanbul’da düzenlenen sözde ‘uyuşturucu operasyonu' sonrasında hakkındaki iddialarla ilgili ifade verdi. Yaklaşık 11 saat ifade veren Arslan ve iki üst düzey emniyet müdürü, nöbetçi mahkemede yapılan sorgularından sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Eski Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanı ve şu anki Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan ile iki emniyet müdürünün uyuşturucu baronu olduğu öne sürülen Habib Kanat’la bağlantılı olduğu iddia edildi! Arslan, savcı Mehmet Berk tarafından sorgulandı. Sorgulayan ismi unutmayın. Neden mi? Çünkü Aziz Yıldırım'ı da sorgulayacak da ondan…

Devam edelim. Mehmet Berk itiraz edince Tarih 25 Eylül 2009. İlk sorgusunda serbest bırakılan Emin Arslan'la ilgili karara Özel Yetkili Savcı Mehmet Berk itiraz etti ve Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nde Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarılan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan ile Murat Nemutlu ve Mustafa Aral hakkındaki tutuklama kararı yüzlerine okundu. Yani Aziz Yıldırım'ın yakın arkadaşı Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan da ‘kumpas'a dahil edilmiş oldu. Kim tarafından? Şike'nin de savcısı Mehmet Berk tarafından. Arslan, 29 Mayıs 2010'da diğer iki emniyetçiyle birlikte tahliye edildi. Dava halen sürüyor! Bu arada Arslan tahliye edildikten sonra bu kez de İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından dinlendi. 10 Mart 2011 tarihinde Savcı Zekeriya Öz'ün yürüttüğü 2010/857 nolu soruşturma dosyası kapsamında İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılarından Mehmet Likoğlu, 6 Haziran 2011 tarihinde yine İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılarından Mutlu Ekizoğlu tarafından Ergenekon ve Oda TV'den dinlenme kararı istedi, Hakim Resul Çakır da adli dinleme kararı verdi.

Bağlantılara bakın. Aziz Yıldırım İBDA-C örgütü üyesi o örgütün 1 numaralı sanığı Yıldırım'ın yakın arkadaşı Emin Arslan. Savcı Mehmet Berk. Polis Müdürü Mutlu Ekizoğlu. Hangi davalar. Uyuşturucu, İBDA-C, Ergenekon, Oda Tv…

unnamed

Yayınlanma Tarihi:12:18,