SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE / Ersoy ÖZDEM

Yabancı sınırlamasının kalkması ile kadrosunu ağırlıklı olarak sözleşme sorunun bulunmayan ismlerle güçlendirmek isteyen Beşiktaş sağ bek arayışlarında rotayı Ada’ya kırdı. Serdar Kurtuluş’un bu sezonki artan performansına rağmen bu bölgede alternatif yaratmak isteyene siyah-beyazlılar, Liverpool’un tecrübeli beki Glen Johnson’ı gündemine aldı.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Beşiktaş adına yurt dışı transferleri yöneten menajer Ahmet Bulut’a tam yetki veren yönetim Johnson ile görüşmelere başladı. 2009’dan bu yana Liverpool forması giyen 30 yaşındaki futbolcunun kontratı bitti. İngiliz futbolcu ile görüşmeler sürüyor. Kara Kartal, Ada’dan birçok talibi olan futbolcuyu cömert bir kontrat ile işi bitirmek istiyor.

YILLIK 2.5 MİLYON

Glen Johson’a ilk yıl için 1.6 milyojn Euro garanti para verileceği öğrenildi. Maç başı ücretlerle birlikte bu rakamın yıllık 2.5 milyon Euro’ya yaklaşması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Liverpool kariyerini sonlandırdığını açıklayan Johnson’ın Beşiktaş’ın teklifini düşünmek için süre istediği bildirldi. Bu sezon 4 kulvarda 28 maçta 1 gol atan Johnson, Chelsea, West Ham, Portsmouth formalarıda giymişti.

 

Yayınlanma Tarihi:10:03,