SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’in yeni ekiplerinden Yeni Malatyapor’un Başkanı Adil Gevrek, olağanüstü kongrede tekrar aday olacağını belirtti.

Büyükşehir Belediye Konferans Salonu’nda basın mensuplarının açıklamalarda bulunan Gevrek, olağan mali genel kurulun hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Daha güçlü bir yönetimle yollarına devam etmek istediklerini kaydeden Gevrek, bu nedenle olağanüstü genel kurala gideceklerini anımsattı.

Kurul tarihinin henüz netleşmediğini aktaran Gevrek, “Yapacağımız olağanüstü kongremizde inşallah tekrar adayız. Amacımız güçlü bir yönetimle gelmek” dedi. Yeni yönetim kurulunu oluşturmak için İstanbul’daki Malatyalı iş adamlarıyla görüşmelerinin devam ettiğini anlatan Gevrek, “Güçlü bir yönetim oluşturup en kısa zamanda olağanüstü kongre karalı alıp, kongreye gidip, ondan sonra da güçlü bir şekilde gelmek istiyoruz” dedi.

Şu andaki yönetim kurulundan bazı yöneticilerin yeni yönetimlerinde de yer alacağını belirten Gevrek, öte yandan genel kurulu beklemeden transfer, kamp çalışmaları ve kulübün diğer işlerini de aksatmadan devam ettireceklerini dile getirdi.

“BU SENE DE MUTLAKA HEDEFİMİZ OLACAK”

Malatya’da futbolu yönetmenin kolay bir şey olmadığına dikkat çeken Gevrek, 9-10 aylık süreçte çok ciddi sıkıntılar yaşadıklarını anlattı. Yaşananlara rağmen şampiyon olduklarını kaydeden Gevrek, “Bu sene de mutlaka hedefimiz olacak. Bence Türk futbolunun en önemli noktası ekonomik kısmıdır ve ekonomik kısmını iyi yönetmek lazım. Sağlam adımlarla götürmek lazım. Onun için biz bundan sonra da bu yolda yürüyeceğiz. Malatyaspor bir an önce Süper Lig’e çıkıp orada kalıcı kalmadıktan sonra, bir anlamı yok. Çıkarıp orada kalmak. Bütün hedef bu olmalı” ifadesini kullandı.