SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Aziz Yıldırım’ı dinlemedim Sevilla’yı eledim”

Zico, kendi döneminde Aziz Yıldırım'ın devre arasında iki kez soyunma odasına indiğini ama onun dediklerini yapmadığını anlattı.

Güncellenme: 09:12, 01/06/2015
“Aziz Yıldırım’ı dinlemedim Sevilla’yı eledim”

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Sportsnet Group'un hayata geçirdiği, ‘Spor Yöneticiliği Lisans Programı' için İstanbul'a gelen Fenerbahçe'nin eski hocası Arthur Zico, çarpıcı açıklamalarda bulundu:

“Üzüldüğüm noktaların başında Fenerbahçe'nin rekabetinin sadece Galatasaray ve Beşiktaş seviyesinde kalması, Barcelona ve Real Madrid seviyesinde tutamaması geliyor. 2008'de kendimi Devler Ligi kupasını almaya tamamen hazırlamıştım ama olmadı.”

“SÖYLENENi YAPMADIM”

“Aziz Yıldırım, defalarca maç önü ve sonunda soyunma odasına indi ancak devre aralarında sadece 2 kez geldi. İkincisi deplasmandaki Sevilla maçıydı. İçeri girdi ve bana iki şey söyledi: ‘Volkan bugün çok kötü oyundan çıkar', bir de ‘Deivid sağ kanada geçsin. Ortadan oynarsa biz böyle pozisyon yaratamayacağız.' Ancak Deivid ortada gol attı, Volkan da penaltıları kurtararak bize tur atlattı!”

Alex ile görüşüyoruz. ESPN'de yorumculuk yapıyor ve iletişimimiz sürüyor.

AZİZ YILDIRIM KARDEŞİME KIZDI

Zico, kardeşi Edu ile başkan Aziz Yıldırım arasındaki soyunma odasında yaşanan tartışmayı şu sözlerle anlattı:

“Volkan ve başkan hararetli bir şekilde konuşurken kardeşim Edu da ‘Ne yapıyorsunuz, kazanıyoruz' dedi. Yıldırım da, ‘Sana ne oluyor' diyerek tepki verdi. Orada bir elektriklenme ve itişme kakışma oldu.”

Yayınlanma Tarihi:08:55,