SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Ali Koç’un açıklamaları oyumuzu düşürdü”

Fenerbahçe'de seçim yarışını kaybeden Hulusi Belgü, "Sayın Ali Koç'un açıklamaları bizim oyumuzun düşmesine sebep oldu" dedi.

Güncellenme: 13:59, 01/06/2015
“Ali Koç’un açıklamaları oyumuzu düşürdü”

Fenerbahçe Kulübü’nün hafta sonu yapılan olağan genel kurulundaki başkanlık yarışını kaybeden Hulusi Belgü, 5 bin 504 oyla yeniden seçilen Aziz Yıldırım’ın karşısında aldığı bin 144 oyun, beklentisinin altında kaldığını ifade etti.

Genel kurulla ilgili açıklama yapan Belgü, 5 bin üyenin kongreye katılacağını tahmin edip, 2 bin oy alacağını ön gördüğünü belirterek, aldığı oy sayısının bazı üyelerce başarılı bulunması konusunda da “Aldığım oy sayısını başarı olarak görmüyorum. 5 günde bu kadar oldu” dedi.

“2 BİN OY ALMAYI PLANLIYORDUM”

Belgü, seçime kısa bir zaman içinde hazırlanmak zorunda kaldığını dile getirerek, “Tam 5 günde 22 yönetim kurulu üyesi, 49 kurul üyesi ve 370 imza topladık. 350 imzalı teklif verdik. Seçimde de bin 144 oy aldık. Bu kongrede kazanmayı beklemiyordum. 5 bin katılımla 2 bin oy almayı planlıyordum. Sayın Ali Koç’un açıklamaları hem katılımın yükselmesine, hem de bizim oyumuzun düşmesine sebep oldu. Oy sayısını kendi adıma çok başarılı bulmuyorum” diye konuştu.

“İNŞALLAH BAŞKAN SÖYLEDİKLERİMİZİ DİKKATE ALIR”

Fenerbahçe’de doğru yapılmayan işleri yüksek sesle söylemek istediğini ve her şeyi çok net özetlediğini belirten Belgü, “İnşallah başkan bu konularda söylediklerimizi dikkate alır” ifadesini kullandı.

Aziz Yıldırım’dan kongrede verdiği sözleri tutmasını beklediklerini kaydeden sarı-lacivertli kulübün eski yöneticisi, şunları söyledi:

“İnşallah söz verdiği gibi tribünleri açar, söylediğimiz konulara dikkat eder, profesyonel futbol takımının işine karışmaz. Bundan sonra daha dikkatli olmasını arzu ediyorum. Benim dışımda çok sayıda üye başkanı eleştiren tonda konuştu. Seviyede bir düşüş olmadı. İnşallah bundan sonra Fenerbahçe’nin kongreleri daha demokratik bir ortamda geçer. Benim amacım bunu sağlamak, bunu yerleştirmekti. Bu konuda başarılı olduğumu düşünüyorum. Aldığım oy sayısını başarı olarak tabii ki saymıyorum. 5 günde bu kadar oldu.”

“HER ZAMAN FENERBAHÇE’NİN EMRİNDEYİM”

Fenerbahçe Kulübü’ne hizmet etmek için başkanlığın önemli olmadığını kaydeden Belgü, istenen desteği vermeye her zaman hazır olduğunu vurgulayarak, “Fenerbaçe’ye her şekilde hizmet vermeye hazırım. Kongrede de söyledim, başkan olup olmamam da çok önemli değil. Her zaman Fenerbahçe’nin emrindeyim” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’nin 14 Haziran 1988’de gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda Aziz Yıldırım başkanlığında seçilen yönetim kurulunda görev yapan Belgü, 2-3 Kasım 2013’te Yıldırım’ın Mehmet Ali Aydınlar’a karşı kazandığı kongrede de başkan adayı olmuş ancak genel kurul oylamasında geçici ihraç kararının kaldırılmaması sonucu adaylık yarışına girememişti.