SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı futbolcu Yasin Öztekin, Spor Toto Süper Lig’de çok önemli bir şampiyonluk kazandıklarını söyledi.

Türk Telekom Arena’da düzenlenen kupa törenin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Yasin, “Öncelikle bütün takım arkadaşlarımı, hocamı, başkanlarımı tebrik ediyorum. Gerçekten zor bir sezondu bizim için. Benim için daha da zordu. Hiçbir maçımız kolay değildi ama inandık. Şampiyon olacağımızı biliyorduk. Şükürler olsun bugün bu atmosferi yaşadık” diye konuştu.

Teknik direktörlüğe Hamza Hamzaoğlu’nun getirilmesinin Galatasaray’daki kariyerini etkilediğini anlatan Yasin Öztekin, şu ifadeleri kullandı:

“Hamza hoca gelmeseydi belki de gidebilirdim, çünkü oynamıyordum. Ne kadar teşekkür etsem az. Ben elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Oynamadığım zaman da çalıştım, hiçbir şey demedim. Bir gün o şansın geleceğini biliyordum, o da Hamza hocaydı. Bana o güveni verdikten sonra kimse beni tutamadı. Bunu oynamadığım zaman da söyledim. Ben çok mutluyum, ilk senemde şampiyonluk yaşadım.”

A Milli Takım’a davet edildiği için çok mutlu olduğunu anlatan sarı-kırmızılı futbolcu, “Milli formayla ilgili de 7-8 sene bekledim. Fatih hocama çok çok teşekkür ediyorum. Galatasaray’a faydalı olduğumu düşünüyorum. O da beni ödüllendirdi diye düşünüyorum. O formayı giymek herkese nasip olmaz. Kazakistan’a karşı inşallah forma şansı bulur, milli takıma faydalı olurum” değerlendirmesinde bulundu.