SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uslu’dan transfer sinyali!

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Uslu: "Önümüzdeki yıl hem Avrupa'da başarı hem de Türkiye liginde şampiyonluk için kolları sıvayacağız" dedi.

Güncellenme: 20:19, 31/05/2015
Uslu’dan transfer sinyali!

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Uslu, 2015-2016 sezonunda futbolda hem Avrupa kupalarında başarı elde etmek hem de Türkiye liginde de şampiyon olmak için kolları sıvayacaklarını söyledi.

Uslu, Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen başkanlık seçimi sonuçlarının açıklanmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Yeni yönetim kurulunda görev dağılımından sonra, yapmayı düşündükleri işleri revize edeceklerini kaydeden Uslu, “Her ne kadar ikincilik çok kötü bir şey olmasa da Fenerbahçe’de şampiyonluğun haricinde dereceyi hiç kimse, ben ve başkan dahil olmak üzere kabul edemiyoruz. Önümüzdeki yıl hem Avrupa’da başarı elde etmek hem de Türkiye liginde şampiyon olmak için kolları sıvayacağız” diye konuştu.

– “Yaklaşık 8 transfer yapmamız gerekiyor”

Mahmut Uslu, futbol takımı için teknik direktörün belirlenmesinin yanı sıra 8 de futbolcu transferi yapmaları gerektiğini ifade etti.

Son 1,5 yıldır eski futbolculardan oluşan heyetin Latin Amerika ve Avrupa’da önemli araştırmalar yaptığını, İsmail Kartal döneminde hazırlanan raporlar bulunduğunu anlatan Uslu, şunları kaydetti:

“Kendi menajerimiz de var, Hasan Çetinkaya. Onlarla ve yeni gelen menajerle beraber bu çalışmalar hızlandırılacak. Öncelikle antrenör halledilecek. Tahminimiz çok kısa bir süre içinde antrenörü belli edip oyuncuları da yavaş yavaş transfer etmeye başlayacağız. Çünkü yaklaşık 6, 7 tane, 8 tane transfer yapmamız gerekiyor.”

Bu kongrenin bir anlamda Aziz Yıldırım sonrasının planlaması gibi olduğunun ifade edilmesi üzerine Uslu, “Fenerbahçe Kulübü’nde biz yıllardır şunu yapmak istiyorduk; yönetimin içinde insanlar yetişsinler ve oraya (başkanlığa) gitsinler diye. Onun için de Ali Bey’e (Ali Koç) gelmesini istedik, işlerinden dolayı gelemedi, aday olacağını söyledi. Başka adaylar da çıkabilir. Fenerbahçe’de değerli kişiler var. Genç jenerasyon iş adamları var” ifadelerini kullandı.

Şike davasıyla ilgili mahkeme kararının geciktiğini vurgulayan Fenerbahçeli yönetici, “Yeniden yargılamanın neticesi müspet çıkarsa, başkanın söylediği gibi çok kısa zamanda kongre kararı alacağız ve seçim olacak. Bizim planlama diye bir hakkımız yok. Fenerbahçelilerin sevdiği insan kimse ya tek aday çıkar ya üç aday çıkar ve alır götürür” diye konuştu.

– “9 Haziran’dan sonra cevabı vereceğiz”

Mahmut Uslu, Brezilyalı futbolcu Fernandao transferiyle ilgili Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı’nın açıklamalarının sorulması üzerine, “9 Haziran’dan sonra cevabı vereceğiz” ifadesini kullandı.

Bursaspor Başkanı’nın kullandığı kelimenin yanlış olduğunu kaydeden Fenerbahçeli yönetici, şöyle konuştu:

“Ona ben 9’undan sonra yanıt vereceğim. Yaklaşık 35 yıldır hem antrenörlük hem yöneticilik tecrübem var. Herhalde onun da 25 senelik var. Ayın 9’undan evvel hiçbir oyuncuyla görüşmeyeceğimizi biliyor. Tahminim o kendi seyircisine ve taraftarına mesaj verdiler. Çünkü ayın 31’ine kadar opsiyonları vardı ve opsiyonları doldu, herhalde onun içindi. Kulübümüzden resmi bir açıklama olmadı. ‘Kulübüyle görüşüyoruz’ diye yazılar çıkınca, ‘Kulüple görüşülebilir, isterseniz 6 ay kala konuşabilirsiniz, kulübüyle görüşmeler var’ diye bir ifadede bulundum. Ama arkadaşımızın, Sayın Başkanın söylediği o cümleler güzel değil. Ayın 9’undan sonra cevabı vereceğiz. Ben vereceğim şahsen. Ama şu anda herhangi bir şey söylemiyorum. Tahmin ediyorum kendisi Bursaspor taraftarına bir mesaj verdi.”