SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlker Başbuğ’dan Aziz Yıldırım açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 26. Genelkurmay Başkanı olan Orgeneral İlker Başbuğ, Fenerbahçe Seçim Olağan Genel Kurulu'nda oy kullandı.

Güncellenme: 12:34, 31/05/2015
İlker Başbuğ’dan Aziz Yıldırım açıklaması

Fenerbahçe Kulübü’nün seçimli olağan genel kurul toplantısında oy verme işlemi başladı. Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen genel kurulda, aidatlarını yatırıp oy verme yetkisine sahip 16834 üye toplam 21 sandıkta saat 17.00’ye kadar oy kullanacak. Genel kurul üyeleri Aziz Yıldırım için sarı, Hulusi Belgü için mavi renkte basılan oy pusulalarını kullanacak. Başlama saati itibarıyla üyelerin kongreye büyük ilgi gösterdiği görülürken, kongre üyeleri başlama saatinden önce sandıkların önünde kuyruklar oluşturdu.

“Artık yeter! Fenerbahçe üzerinden elinizi çekiniz. Bu yüce kulüp bu yapılanları hak etmedi”

Fenerbahçe kongre üyesi olan ve Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen seçimli olağan genel kurulunda oy kullanan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Aziz Yıldırım’a verilen oyların, aynı zamanda Fenerbahçe’ye yapılan haksızlıklara, kumpaslara karşı bir isyanın göstergesi olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Kulübü’nde bugün yapılan başkanlık seçiminin özel bir anlamı olduğunu ve ilk defa oy kullandığını belirten Başbuğ, “Hayatımda ilk defa Fenerbahçe Kulübü’nün seçiminde oy kullandım. Fenerbahçe Kulübü’ne uzun yıllardır hizmet veren Aziz Yıldırım’a verdiğiniz oy, aynı zamanda Fenerbahçe’ye yapılan haksızlıklara, kumpaslara karşı bir isyanın ifadesidir. Aynı zamanda Fenerbahçe Kulübü’ne karşı sürülmek istenen lekeye karşı isyandır. Fenerbahçe Kulübü’nün bu süreçten alnı açık bir şekilde çıkacağına inanıyorum. Bu seçimin gerçekten Fenerbahçe Kulübü’nün tarihinde çok önemli bir dönüm noktası olduğunu söylüyorum. Artık yeter! Fenerbahçe üzerinden elinizi çekiniz. Bu yüce kulüp bu yapılanları hak etmedi” ifadelerini kullandı.

“Takımın otobüsüne Çaykur Rizespor maçı dönüşü yapılan silahlı saldırı organize yapılan bir iş”

Fenerbahçe’nin futbol takımına yapılan silahlı saldırı ve takımın sezon değerlendirmesini de yapan Başbuğ, “Takımın otobüsüne Çaykur Rizespor maçı dönüşü yapılan silahlı saldırı organize yapılan bir iş. Sonra ne oldu? Bu olay unutuldu mu? Bence, bu olay bir iki kişinin yaptığı bir olay değil. Organize bir olay. Türk futboluna vurulan bir leke. Bu lekenin temizlenmesi lazım. Kimler yaptı bunu, neden yaptı? Bu olayın futbolcuların üzerinde etkisi oldu, belki alınan sonuçta bu da etkili oldu. Bu sene alınan derecenin önemi yok. Bu olayın üzerinde durulmaması çok önemli bir olay. Bu konuyu canlı tutalım. Gerçeklerin mutlaka ortaya çıkartılmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Bu arada bir önceki Fenerbahçe Kongresi’nde başkan adayı olan Mehmet Ali Aydınlar’da kongreye gelerek oyunu kullandı. Aydınlar oy verme işleminin ardından Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük ile kısa bir sohbet gerçekleştirdi.