SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gaziantepspor’un asbaşkanı Bülent Konca, 2014-2015 sezonunda küçük bütçelerle başarılı işler yaptıklarını söyledi.

Ligi 40 puanla 10. sırada tamamlayan kırmızı-siyahlı kulübün asbaşkanı Konca, bu sezonu toparlanma süreci gibi görüp ona göre hareket ettiklerini söyledi. Bu yüzden küçük bütçeli bir kadro kurulduğunu ifade eden Bülent Konca, buna rağmen birçok kulübe sıkıntılı günler yaşatan bir performans sergilediklerini vurguladı.

Konca, teknik direktör Okan Buruk ile 2 yıl daha sözleşmelerinin olduğunu hatırlatarak, teknik heyetin vereceği rapor doğrultusunda transfer komitesinin gelecek yılın kadrosunu kurmaya çalışacağını kaydetti.

TAKIM OLDUK

Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk ise bu sezon takım olma adına güzel işler hayata geçirdiklerini bildirdi.

Oyuncularından memnun olduğunu ifade eden Buruk, her oyuncusunun her maça aynı ciddiyetle çıktığını, bunun da kendisi için çok önemli olduğunu belirterek “Bu sezon 22-23 yeni oyuncuyu kadromuza kattık ama yine de iyi bir birliktelik yakaladık. Elde edilen puanlarda da bu birlikteliğin çok büyük katkısı oldu” dedi.

Buruk, sezon boyunca yaşanan taraftar eksikliğine dikkati çekerek, “Bu sene neredeyse her maçımız deplasman maçı gibiydi. Çünkü Gaziantep’te yapılan hiç bir maçta iç saha avantajını yakalayamadık. O yüzden gelecek sezon taraftarımızın da biraz daha duyarlı olmasını istiyoruz. Gaziantepspor, bu kentin takımı. O yüzden iyi ve kötü gününde yanında olmalıyız” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:27,