SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın şampiyonluğundaki en önemli isimlerden biri Fernando Muslera, Ziraat Türkiye Kupası finalinde forma giyemeyecek. Tecrübeli kaleci, Uruguay Milli Takımı’nın Copa America öncesi yapacağı kampa katılacak. Uruguay, 6 Haziran’da Guatemala ile hazırlık maçında karşı karşıya gelecek. Turnuva kadrosunda yer alan başarılı file bekçisi, milli takıma gideceği için Bursaspor mücadelesini kaçıracak.

Galatasaraylı yetkililer, Muslera’nın final sonrasında kampa katılması yönünde girişimde bulundu ancak olumsuz sonuç alındı. Bu yıl Şili’de düzenlenecek olan Copa America’da Uruguay B Grubu’nda Arjantin, Paraguay ve Jamaika ile mücadele verecek.

Galatasaray’da Muslera’nın yokluğunda Bursaspor karşısında kaleyi Sinan Bolat koruyacak. Sinan bu sezon sarı kırmızılı ekipte 8 kez kupada şans bulup kalesinde 8 gol görmüştü.

GALATASARAY’DAN AÇIKLAMA

FIFA’nın talimatları gereği, uluslararası turnuvaların başlama tarihinden önceki haftanın pazartesi gününden itibaren milli oyuncuların kampa katılmak için yola çıkmaları zorunludur.

Uruguay Futbol Federasyonu, 11 Haziran 2015 günü Şili’de başlayacak olan turnuva öncesinde Fernando Muslera’yı 1 Haziran Pazartesi günü kampa davet etmektedir.

Fernando Muslera’yı kupa finalinde oynatabilmek adına yazılı talepte bulunan kulübümüzün yanı sıra Uruguaylı kalecimiz de sözlü olarak federasyonundan izin istemiştir.

Ancak Uruguay Futbol Federasyonu, kulübümüzün ve oyuncumuzun taleplerine rağmen Fernando Muslera’yı turnuva öncesi kampa davet etmiştir.

Yayınlanma Tarihi:15:58,