SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta sezonun en iyi ikililerinden biri şüphesiz Gökhan Töre ile Demba Ba’ydı… Hatta Drogba; Ba’yı Türkiye’ye uğurlarken ona “Gökhan’a iyi bak, o benim kardeşim” tembihini bile yapmıştı…

İkiliden Gökhan Töre 43 maçta 9 gol attı; Demba Ba ise 44 resmi maçta 27 kez ağları havalandırdı. Çoğu kez tribünleri ayağa kaldıran ikili 2015 yazında Beşiktaş’tan ayrılıyor. Biri İspanya’nın yolunu tutarken, diğeri Katar’a doğru yol alıyor.

TEKLİF VAR ISRAR YOK

Yolculardan ilki Gökhan Töre…

Arda Turan’ın tavsiyesi, menajer Ahmet Bulut’un girişimleri sonrası Atletico madrid’in teklifi ısrara dönüştü. Resmi tekliflerini sundular ve 6 milyon Euro önerdiler. Beşiktaş ise 8.5 milyon Euro’da diretse de kulübe yakın kaynaklar bu rakamın 7 ya da 7.5 milyon Euro’da sabitlenebileceğini düşünüyor.

Töre, kiralık geçen ilk yılın ardından 2014 yazında rubin Kazan’dan 4.5 milyon Euro bonservis karşılığında alınmıştı.

ADA’DAN KATAR’A

Ve Demba Ba…

Chelsea’den sezon başında 6 milyon Euro bonservisle transfer edilen Senegalli yıldızın Türkiye seçimi için ‘Müslüman bir ülke’ yorumları yapılmıştı. Benzer bir durum şimdi Katar için söz konusu. Ba gitmeye sıcak bakıyor. geçtiğimiz günlerde yapılan kriz toplantısında Ba için “İyi para verirlerse satarız” fikri doğmuştu. o teklif geldi. Rakam ise 13 milyon Euro…

Ancak kulüp ismi sır gibi saklanıyor. Bir aksilik olmazsa Ba önümüzdeki günlerde siyah-beyazlı kulübe veda edecek.

ARDA’LI VEYA ARDA’SIZ

Gökhan Töre’nin Atletico’ya transferinde etken olan isimlerinden Arda Turan bu sezon Ada’nın kıskacında… Gökhan gittiğinde orada Arda’yı bulamayabilir. Transfer gerçekleşmez ise Gökhan ve Arda’yı bir arada izleyeceğiz.

REKORTMENLER

Sezonun performans anlamında en iyi oyuncularından biri Gökhan Töre’ydi… Her iki ayağını da kullanabilen “Yerli robben” 3392 dakika sahada kaldı. Demba Ba ise Beşiktaş’ın Avrupa’da en çok gol atan oyuncusu ve ligde Nouma ile aynı sayıda (18) gol atan ismi olarak Beşiktaş’a veda edecek.

Millet