SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin yeni Sportif Direktörü Giuliano Terraneo ilk iş olarak mevcut kadroyu masaya yatırdı. Geride kalan sezonun maçlarını izleyen, antrenman performanslarını inceleyen İtalyan futbol adamı durumu hiç beğenmedi.

Birçok oyuncunun yeterli seviyede olmadığını tespit eden Terraneo, kadronun büyük ölçüde değişmesi ve gençleşmesi gerektiğini belirtti. Başkan Aziz Yıldırım'a ayrıntılı bir rapor sunan Terraneo, tek tek tüm oyuncularla ilgili düşüncelerini de sıraladı, çok çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

Fenerbahçe'nin yaptığı maçların büyük çoğunluğunu mercek altına alan İtalyan futbol adamı, takımın çok yavaş oynadığını belirterek, “Fenerbahçe'yi hızlandırmalıyız” yorumunu yaptı.

PLANLAMA YAPACAK

Sarı-lacivertli yönetim Terraneo'nun belirleyeceği yol haritasına göre yeni sezon planlamasını yapacak. Yeni teknik adamı da büyük olasılıkla Terraneo'nun seçtiği, kongre sonrası Başkan Yıldırım'ın bu ismi açıklayacağı kaydedildi.

ÖNÜMÜZ AÇIK

Sportif Direktör Giuliano Terraneo, sarı-lacivertli kulüple çok önemli işlere imza atacaklarını söyledi. İtalyan spor adamı “Başkan ve yönetimin teklifini kabul etmemdeki faktör, burada gördüğüm büyük potansiyeldir. Burada çok iyi işler yapabileceğimizi düşünüyorum. Benim görevim, dünyanın en önemli kulüplerinde olduğu gibi bu kulübe çok önemli bir düzen ve organizasyon getirmek. Önümüzü açık görüyorum. Çok önemli işler yapacağımızı düşünüyorum. Kazanmak Fenerbahçe'nin tarihinde var. Kazanmaktan başka bir şey düşünmemiz mümkün değil. Ne için savaşıyorsak, ne için mücadele ediyorsak orada her zaman en üstte bitirmek bizim amacımız” dedi.

SEÇİM VAADİ OLMUŞTU

Fenerbahçe'de duruma benzer şekilde 2003 yılında Barcelona'da seçim vaadi olan Giuliano Terraneo, o dönem La Porta'nın karşısına rakip olarak çıkan Jaume Llaurado'nun sportif direktör olarak düşündüğü isim olmuştu. Hatta seçim öncesi transfer çalışmalarında da bulunan Terraneo, forvet oyuncusu Hernan Crespo ve Christian Vieri konusunda anlaşmayı da sağlamıştı. Ancak göreve La Porta'nın gelmesiyle işler değişmişti.

KARTAL VEDA ETTİ

Kasımpaşa maçı sonrası istifasını açıklayacak olan Teknik Direktör İsmail Kartal, sarı-lacivertli kulüple bağlarını koparacak. Yönetimin yeni bir görev verme teklifini geri çeviren Kartal dün oyuncularına bir veda konuşması yaptı. Kartal'ın kariyerine başka takımda devam etmesi bekleniyor.

Milliyet