SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wesley Sneijder, “F.Bahçe ile aramızdaki rekabeti ve durumu biliyorum, kesinlikle orayı düşünmüyorum. Burada evde gibiyim, mutluyum. Gidecek gibi hissetmiyorum. Kontratı ise daha sonra konuşacağız” dedi.

4. yıldızın Muslera ile birlikte kahramanı olan Wesley Sneijder, sezon boyunca yaşanan zor günlerin ardından gelen şampiyonluğun sevincini takım halinde doyasıya yaşadıklarını açıkladı… Zor dönemleri takım olarak aştıklarının altını çizen Hollandalı, taraftarın kendisini her zaman motive eden taraf olduğunu da sözlerine ekledi.

G.SARAY'DAN ayrılacağı yönündeki iddiaları da yanıtlayan Sneijder, şunları söyledi: “Gerçekten evimde gibi hissediyorum burada, çok mutluyum. Hiç gidecek gibi bir şey hissetmiyorum. Ancak şimdi kontratımı düşünmenin bence çok yeri ve zamanı değil. Önümüzde bir Rize maçımız var sonrasında önemli bir kupa finalimiz var sonrasında da Hollanda formasıyla oynayacağımız iki tane milli maçım var onlara odaklanıyorum. Bu maçlar bittikten sonra kontrat işi düşünülebilir ancak dediğim gibi şimdi zamanı değil.

‘TARİHE GEÇECEĞİM'

İLK geldiğimde Arena'da basın toplantısında ‘Kulübün tarihine adımı yazdırmak istiyorum. Bu kulüpte çok önemli şeyler başarmak istiyorum' diye bir şey söylemiştim hatırlarsanız. O yüzden benim hedefim bu, bu sezonda çok önemli bir şampiyonluk kazandık. SEZON sonunda böyle bir hikayeyi, böyle bir senaryoyu düşünürsek kesinlikle F.Bahçe'ye gitmem. Aradaki rekabeti biliyorum, aradaki durumu biliyorum o yüzen kesinlikle böyle bir şey düşünmem.”

Utandığım maçlar oldu'

“ŞAMPİYONLAR Ligi'nde kötü bir sezon geçirdik. Herkesin hedefi vardır, benim de hedeflerim var. G.Saray camiası olarak bir sonraki sezon hedefim Şampiyonlar Ligi'nde Avrupa'da çok daha büyük işler başarmak. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde çok kötü bir sezon yaşadık, 4-0, 4-0, 4-0 gibi skorlar aldık. Saha içerisinde bazen gerçekten utandığım maçlar oldu. BU formanın hak etmediği maçlar oynadık. Ancak yeni başkanımız duyduğuma göre Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak istiyorum tarzında bir hedefi varmış. Ben kesinlikle onunla beraberim. Ve daha önce Şampiyonlar Ligi'ni kazandım. G.Saray formasıyla Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak gerçekten rüya gibi olur, artık onu kaç gün kutlayacağımızı hayal bile edemiyorum.”

‘Kek kalıbı şakalarını anlamadım'

“KEK kalıpları ile ilgili yapılan şakalardan çok fazla haberim yok. Çok fazla anlamıyorum. Ve bu sene hem bizim için hem F.Bahçe için çok önemliydi. 4. yıldıza dair organizasyonlar hep yapıldı hem konuşuldu ama önemli olan başarabilmekti. Ve bunu başarmak bize kısmet olduk. G.Saray tarihine 4. yıldızı kazanan takım olarak adımızı yazdırdık.”

‘Rakip taraftardan da destek alıyorum'

“Geldiğimden beri inanılmaz destek alıyorum taraftardan. Hatta sadece G.Saray taraftarlarından da değil, başka takım taraftarlarından, insanlardan. Sokakta çok destek gördüğümü söyleyebilirim. Bunlar çok güzel şeyler camiadan, taraftardan böyle destek almak çünkü G.Saray taraftarı çok muhteşem.”

‘Yerli-yabancı uyumu en çok burada var'

“PRANDELLI ile zor bir dönem geçirdik. Sezon devam ederken hoca değiştirmek kolay değildir. Birçok spekülasyonlar çıktı. Takımda gruplaşmalar var, yerliler-yabancılar. Birçok takımda oynadım buradaki atmosferi buradaki arkadaşlığı başka hiçbir takımda görmedim.”

‘Başkan değişimi bizi etkilemedi'

“3 başkan değişikliği yaşandı ama bu futbol takımını kötü etkilemedi. Çünkü, başkanlık makamı sahadan, yeşil çimlerden uzak bir makam. Çok fazla böyle değişikliklerin yapılması bizi etkilemiyor.”

‘F.Bahçe'ye ilk golüm daha güzeldi'

“Kırmızı kart görmedik mi? Bence fair-play'de de şampiyon olduk. Muslera'ya Lazio'da oynarken ve ve Milli Takım'da iki gol attım. En güzel golüm F.Bahçe'ye attığım. 2. de F.Bahçe'ye ama ilk gol daha iyiydi. Mersin'de şampiyon olduk. Yasin beni dinlesin yeter. Didier Drogba yeniden gelsin isterim. Yaşlı ama gelsin.”

Vatan