SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Inter Teknik Direktörü Roberto Mancini, gelecek sezon transfer çalışmarı ile ilgili bilgi verdi. Geçtiğimiz sezon Galatasaray’ı çalıştıran Mancini, Felipe Melo ile ilgilendiği iddialarını doğruladı.

İtalya Serie A’da sezonun sona ermesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mancini, Inter’in sahibi Erick Thohir ile yaptığı toplantının detaylarını paylaştı. Thorir’e alınmasını istediği futbolcuların listesini verdiğini söyleyen İtalyan çalıştırıcı, bu isimler arasında Melo’nun da yer aldığını itiraf etti.

Birçok isimler ilgilendiklerini belirten Mancini, ancak takımın bir üst seviyeye çıkması için dört futbolcuyu ne olursa olsun kadroya katmaları gerektiğini belirtti. Mateo Kovacic, Mehdi Benatia, Felipe Melo ve Yaya Toure’nin isimlerini veren 50 yaşındaki teknik adam, başkanın bu isimleri transfer etmek için kulübün tüm imkanlarını kullanacağına inandığını söyledi

Melo ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Mancini “Melo hakkında oldukça olumlu bir rapor sundum. Artık eskiden tanıdığımız gibi değil… Juventus’ta oynadığı dönemden farklı… İtalya’dan ayrıldıktan sonra kendisini çok geliştirdi. Galatasaray gibi büyük bir kulüpte oynayarak, baskı ile mücadele etmeyi öğrendi. Inter’e inanılmaz faydalı olacaktır” dedi.

Yayınlanma Tarihi:16:51,