SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YİRMİBEŞ

Fenerbahçe sürpriz bir transfere imza attı. Sarı-lacivertliler, uzun yıllar Inter’in sportif direktörlüğünü yapan İtalyan Giuliano Terraneo’yla aynı görev için anlaşmaya vardığını açıkladı.

Sessiz sedasız Samandıra’ya gelerek tesisleri gezen 52 yaşındaki Terraneo, Emre Belözoğlu ve Okan Buruk’u Galatasaray’dan Inter’e transfer eden isimdi… Ülkesinin önemli futbol adamlarından biri olarak gösterilen Terraneo, Milan ve Lazio gibi takımların kaleciliğini yaptı.

HOCAYI O SEÇECEK

İtalyan sportif direktörün, Fenerbahçe’de teknik adam ve futbolcu transferleri için bizzat yetkili olacağı öğrenildi.

Tabii bu durumda gözler İtalyan teknik direktörlere çevrildi. Sarı-lacivertli takımın gündeminde son olarak Zenit’i çalıştıran Luciano Spalletti’nin ismi geçiyor. 56 yaşındaki teknik adam, bol orta sahalı santraforsuz taktik dizilimiyle Roma’da çok başarılı olmuş, Zenit’i de Rusya Premier Ligi’nde şampiyon yapmıştı.

ZICO’NUN MENAJERİ

Ancak Terraneo aynı zamanda Zico’nun da menajeri ve yakın dostu. Bu durumda “Zico Fenerbahçe’ye geri mi dönecek?” iddiaları da konuşulmaya başlandı.

Halen bir konferans için İstanbul’da bulunan Zico ise “Türkiye’de tekrar çalışmayı isterim ama Fenerbahçe ile herhangi bir görüşmem olmadı” açıklaması yaptı.