SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, olağan genel kurulda yeniden başkan seçilmesi halinde herkesten hesap soracağını söyledi.

“DARAĞACINDA OLSA BİLE SON SÖZÜMÜZ FENERBAHÇE”

Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen sarı-lacivertli kulübün olağan genel kurulunda konuşan Yıldırım, genel kurul üyelerince çeşitli konularda kendisine ve yönetimine yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Fenerbahçe Kulübü’nde 1990 yılında başlayan yöneticilik geçmişini ve kulübün o zamanki tesislerinin yetersiz olduğunu aktararak konuşmasına başlayan Yıldırım, “Demokrasi diyorsunuz, beni tehdit ediyorsunuz. Beni kimse tehdit edemez. Benim damarımdaki kan başka kan. Her gecenin sabahı olmaz, bunu da biliyorum. Bugüne kadar sabrettim. Her türlü hakareti yaptılar, yaptınız. Bir gün cevap vermedim. Eğer (yeniden) başkan olursam yarın akşamdan itibaren herkese hesap soracağım. Bunu bilin” diye konuştu.

“ALİ KOÇ, BIRAKTIĞIM GÜN BAŞKANLIĞA ADAY OLACAK”

Aziz Yıldırım, futbolda şike davasının sonuçlanmasının ardından görevi bırakacağını ve eski yönetici Ali Koç’un başkanlığa aday olacağını söyledi.

Ali Koç’la geçen hafta cumartesi gününden beri görüştüğünü vurgulayan Yıldırım, “Benden sonra buraya kimin başkan olacağı çok önemli. Benden sonra çapulcular olursa yandık. Bunun için Ali Koç’a rica ettik. Ali benim kardeşim gibi. Biraz iş yoğunluğundan görüşmeyelim 2-3 ay, hemen ‘araları yok’ diye yazıyorlar. Ali Koç, bıraktığım gün başkanlığa aday olacak, söz verdi. Çapulculara burada yer yok. O kongrede ben burada olacağım” ifadelerini kullandı.

“GELECEK SEZON ÜLKER’LE AYRILACAĞIZ”

Aziz Yıldırım, erkek basketbol takımın sponsoru Ülker’le gelecek sezon ayrılacaklarını söyledi.

Ülker grubuna teşekkür eden Yıldırım, “Allah razı olsun Ülker’den ve Murat Ülker’den. Hapisten çıktıktan sonra iki sene daha devam ettirdik. Mahkeme bitseydi, bırakacaktık. Benim dönemime kadar uzattık. Biz de sözümüzü tutma mecburiyetindeyiz. Fenerbahçe Ülker isminden Ülker ayrılıyor, seneye Fenerbahçe olarak devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yıldırım, diğer başkan adayı Hulusi Belgü’ye de seslenerek, “Şeref sözü veriyorum, eğer kulübe 100 milyon dolar teminat mektubu verirsen adaylıktan hemen çekileceğim. 5 sene içinde de takımı Avrupa şampiyonu yaparsan, genel kurul üyelerinden söz alıp 100 milyon dolarını ödeyeceğiz. Teklifim geçerli Hulusi Bey. Getirin teminat mektubunu hemen çekileyim adaylıktan” ifadelerini kullandı.

Kenan Evren Lisesi’yle ilgili haklarını mahkemede arayacaklarını aktaran Yıldırım, eski teknik direktörleri Ersun Yanal’ın istifasından sonra çıkan ses kaydıyla ilgili, “Kötü bir şey yok. Kendileri çektirmiş. Ben ‘görüntüleri yayınlayın’ dedim ama tape gibi yayınlamışlar. Tapeyi ben yapmadım” diye konuştu.

“ALEX PARA PARA DİYE TUTTURDU”

“Mahmut Uslu gitti Alex’i almaya… Daum istiyordu. Karısı hamile diye 1 sezon geç geldi. Saha içinde iyi çocuk.Tribünleri açıyorum bundan sonra herkese. Esrar da içsinler, kokain de içsinler. Uğraşmıyorum bundan sonra. Alex iyiydi. Sonra yaş ilerledikçe para para diye tutturdu. Tamam dedik. Sonra siz bağırdınız Alex’e… Ben hiç bağırmadım. Ben sahadaki Alex’i herkesten çok seviyorum. Sonra sözleşmesi bitti. Her gün evine gittiler yöneticiler. Herta Berlin’le anlaşmış. Biz onlardan daha fazla verdik.”

“AYKUT’A DEDİM: İDARE ET”

“Aykut hoca antrenmandan sonra ben Alex’le yapamayacağım dedi. İdare et Aykut dedim. Kasımpaşa maçı. Hapisten yeni çıkmıştım. Çağırdılar beni, Aykut istifa ediyormuş. Kuyt dedi ki; hoca sen yapıyorsun, yapmayan gider. Sen işini yapıyorsun. İşini yapmayan kaptan. Maçtan sonra tesise geldim; Alex kadro dışı! Dedim noldu? Aykut antrenmana almamış Alex’i… Çağırdık Alex’i lakayıt tavırla geldi. Alex geldi, ben Brezilya’ya gitmek istiyorum dedi. Dedim yolun açık olsun! Ya Aykut hocayı yollayacaktım ya da Alex’i yollayacaktım. Biz hapisteyken sürekli para istiyordu! Alex, UEFA için imza bile atmadı. En önemli konu da benden sonra başkan kim olacak! Çapulcular başkan olacaksa yandık. Ali Koç’a rica ettik. Ali Koç bıraktığım zaman aday olacak. Ali Koç sözünü yemez. Bu kulü çapulculara kalmayacak. Hulusi, 100 milyon lira teminat mektubunuzu getirin, ben bırakacağım hemen. Getirin kulübe mektubu.”

Yayınlanma Tarihi:14:46,