SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni hoca seçimden sonra

Başkan Aziz Yıldırım’ın, Avrupa’dan üst düzey iki teknik adamla anlaştığı ve kongreden sonra belirlenen ismi açıklayacağı öğrenildi. Thomas Schaaf, Di Matteo, Felix Magath ve Murat Yakın’ın, sarı-lacivertli yönetime önerilen çalıştırıcılar arasında olduğu belirlendi.

Güncellenme: 10:36, 29/05/2015
Yeni hoca seçimden sonra

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım bir taraftan yarın yapılacak kongreyi beklerken, diğer yandan İsmail Kartal'ın yerine futbol takımının başına getireceği teknik direktörü belirlemek için yoğun mesai harcıyor.

Seçimi kazanmasına kesin gözüyle bakılan Başkan Yıldırım'ın, Avrupa'dan üst düzey iki teknik adamla her konuda anlaştığı ve seçim sonrası bu iki isimden birini göreve getireceği ifade edildi. Anlaşma sağladığı teknik adamların isimlerini hiç kimseyle paylaşmayan Aziz Yıldırım'ın, seçimin sonuçlanmasını ve ligin bitmesini beklediği kaydedildi.

Türk hoca yok

İsmail Kartal'la yolların ayrılması kesinleştikten sonra Fenerbahçe'ye birçok teknik adamın önerildiği ortaya çıktı. Eintracht Frankfurt'tan ayrılan Thomas Schaaf ve Schalke'deki görevini bırakan Roberto Di Matteo'nun yanı sıra Felix Magath ile Murat Yakın'ın menajerler tarafından sarı-lacivertli yönetime önerildiği aktarıldı. Fenerbahçe'nin gündeminde Türk teknik adamların yer almadığı da ifade edildi.