SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, basit hatalar sonucunda yenilmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti.

Oyuncularını performansları dolayısıyla eleştiren Vural, şöyle devam etti:

“Maç bizim neden küme düştüğümüzün çok kısa özeti oldu. İlk yarı iyi oynadık ama ikinci yarıya iyi başlamadık. Daha sonra tekrar toparlandık ve gol bulduk ancak 70. dakika oyunun kırılma noktası oldu. Oyuncumuz kırmızı kart gördü. 3-2 öndesin niye tekme atıp kırmızı kart görerek takımı 10 kişi bırakıyorsun? Bir futbolcu bilincini bu kadar yitirmemeli. Sonra Edinho’nun attığı gol var ki evlere şenlik. Biz bu sezon buna benzer çok gol yedik. Kalecin tutuyor rakibe topu atıyor o da boş kaleye golü atıyor. Bu seviyedeki bir oyuncu böyle hata yapar mı?”

Çabalarına rağmen ligde kalmayı başaramadıklarını belirten Vural, “Demek ki bu yeterlilikle bizim düşmemiz gayet normal. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın futbolculara neyi uygularsanız uygulayın bu kadar saçma sapan bu seviyedeki takımın basit gol yememesi gerekir. Üzülüyorum tabi ki. Bu bir zeka ve yetenek oyunu. Yeterli değilseniz sonuç böyle oluyor” diye konuştu.