SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Futbol Takımı’nın yeni sportif direktörü Giuliano Terraneo, sarı-lacivertli kulüple çok önemli işlere imza atacaklarını söyledi.

İtalya spor adamı Terraneo, Fenerbahçe Televizyonu’na verdiği röportajda, Fenerbahçe’de çok iyi işler başaracaklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Başkan ve yönetimin teklifini kabul etmemdeki faktör, burada gördüğüm büyük potansiyeldir. Burada çok iyi işler yapabileceğimizi düşünüyorum. Benim görevim, dünyanın en önemli kulüplerinde olduğu gibi bu kulübe çok önemli bir düzen ve organizasyon getirmek. Önümüzü açık görüyorum. Çok önemli işler yapacağımızı düşünüyorum. Kazanmak Fenerbahçe’nin tarihinde var. Kazanmaktan başka bir şey düşünmemiz mümkün değil. Ne için savaşıyorsak, ne için mücadele ediyorsak orada her zaman en üstte bitirmek bizim amacımız.”

Fenerbahçe’nin ne kadar büyük bir kulüp olduğunu bildiğini dile getiren Terraneo, “Dünyada nereye gidersek gidelim, hangi ülkede olursak olalım Fenerbahçe’yi başımız dik bir şekilde temsil ettiğimiz için gurur duymamız gerekecek, biz bu hedefteyiz. Büyük kulüplerle bir arada anılmak… Bu Türkiye için geçerli değil, Türkiye’de zaten büyük kulüp. Biz Fenerbahçe’yi dünya çapında, dünya kulübü olarak başımız dik bir şekilde temsil etmeliyiz”

Sportif direktörlük hakkında da bilgi veren İtalyan futbol adamı, “Kulüple futbol takımı arasındaki kişiyim. Sportif direktörlük her iki taraf arasında da güzel bir köprü oluşturma görevi aslında. Tecrübeyle, futbol bilgisiyle, yöneticilik bilgisiyle ve yılların getirdiği tecrübeyle yapılması gereken bir iş” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:20:32,