SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Patlak veren skandallar nedeniyle oldukça gergin bir havada geçen FIFA’nın 65. Kongresi, önce protestolar ardından da bomba ihbarı ile sarsıldı.

Yeni başkanın da seçileceği kongre öncesi, salonun dışında skandallar nedeniyle FIFA Başkanı Sepp Blatter’in istifaya davet edildiği gösteriler düzenlendi. Daha sonra Blatter’in açılış konuşmasında Filistinli eylemciler, “FIFA’ya kırmızı kart” diyerek protesto gösterisi düzenlediler. Görevlilerin eylemcileri dışarı çıkarmasının ardından devam eden kongrenin ilerleyen saatlerinde ise bomba ihbarı ile ortam yine gerildi.

İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlenen kongreye yapılan bomba ihbarı şehir polisi tarafından da doğrulandı. Ancak polisin doğrulamasına rağmen kongreye katılan delegelere ve basın mensuplarına bir şey söylenmediği ortaya çıktı. Kongreye katılanların herhangi bir açıklama yapılmadan bahçeye çıkarıldığı, yapılan kontrollerin ardından ihbarın asılsız çıkması üzerine yeniden salona alındığı öğrenildi.

ULTRAASLAN DA PROTESTO ETTİ

Öte yandan FIFA’yı protesto gösterilerine Galatasaray’ın taraftar grubu UltrAslan’da katıldı. UltrAslan İsviçre’nin gerçekleştirdiği protesto gösterisi, grubun resmi Twitter hesabından takipçileri ile paylaşıldı.

Yayınlanma Tarihi:14:22,