SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bölükbaşı’ndan Uslu’ya: Yazıklar olsun

BURSASPOR Başkanı Recep Bölükbaşı, Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'nun golcü oyuncuları Fernandao'nun sarı lacivertli takıma transfer olacağına ilişkin açıklamasına çok büyük tepki gösterdi.

Güncellenme: 16:23, 29/05/2015
Bölükbaşı’ndan Uslu’ya: Yazıklar olsun

Başkan Recep Bölükbaşı, bugün Bursasporlular Derneği’nin Nilüfer Havva Aslanoba Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde düzenlediği, “Konjonktürel Şampiyonluktan Sürdürülebilir Başarıya” temalı çalıştaya katıldı. Başkan Bölükbaşı, çıkışta basın mepsuplarına açıklamalarda bulundu.

MAHMUT USLU’YA YÜKLENDİ

Mahmut Uslu’nun Fernandao ile ilgili olarak, “Kulübüyle konuştuk, sıkıntı olacağını sanmıyorum. Yine de sözleşme imzalanmadan transferin gerçekleştiğini söyleyemeyiz” sözlerine sert tepki gösteren Başkan Bölükbaşı, şunları söyledi: “Mahmut Uslu’nun öyle açıklama yaptığını düşünmüyorum, yapamaz. Yapıyorsa da yazıklar olsun. Yaptığını düşünmüyorum, yaptıysa da adam değildir.”

Transfer haberlerinin Bursaspor’u çekemediklerdi için çıkarıldığını öne süren Başkan Bölükbaşı, şöyle devam etti: “Artık başkanlar, yöneticiler artık bir şekilde demeçlerinin sorumluluğunu taşımaları lazım. Ama yöneticilerin transferlerle ilgili demeç verdiğini düşünmüyorum. Bazı yandaş gazetecilerin ya da yazarların yaptığı haberler bunlar. Bursaspor’la ilgili sıkıntıları var, iyi bir Bursaspor var, bizi rahat bıraksınlar. Kendi sağlıksız dünyalarına bizi almasınlar, biz temiziz. Şaibeli şeylerle işimiz yok. O yüzden artık yeter diyorum.”