SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonluk geldi Ibra da gelecek

Transfer görüşmelerinde Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılma şartı koyan İsveçli süperstar, Cimbom'un hedefine ulaşmasıyla sarı kırmızılı kulübe bir adım daha yaklaştı...

Güncellenme: 09:27, 28/05/2015
Şampiyonluk geldi Ibra da gelecek

BAHADIR ÇOKİŞLER / AMK SPOR

4. yıldızı takarak zafer sarhoşu olan Galatasaray taraftarını gelecek yıldızların heyecanı sardı.

Bir yandan zafer kutlamalarının hazırlıklarını yapan yönetim diğer taraftar Zlatan Ibrahimovic transferine devam ediyor.

Seçim öncesi Zlatan ile temas kurup olumlu yanıt alan Dursun Özbek ve kurmayları maddi açıdan limitleri zorluyor ama ünlü yıldızın olmazsa olmaz diye sunduğu Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılım şartını yerine getirmenin rahatlığını yaşıyor.

Yönetim, İsveçli oyuncu ile yaptığı ilk görüşmede 34 yaşındaki golcünün “Artık kariyerimin sonuna gelmek üzereyim. Kulüpler bazındaki en büyük organizasyon olan Devler Ligi benim için vazgeçilmez. Bu nedenle orada olmak isterim” dediği ortaya çıktı…

ERKEN’LA KONUŞTU

Sarı-kırmızılıların da Ibra’ya “Sen rahat ol, Türkiye’de her zaman şampiyonluğun en büyük favorisi Galatasaray’dır. Bu sezon da mutlu sona ulaşan takım biz olacağız” şeklinde cevap verdi.

Aslan’ın Pazartesi gecesi 20. lig zaferini ilan edip 4. yıldızı takmasıyla İbrahimovic’in en büyük şartlarından biri yerine gelmiş oldu.

PSG Yönetimi ile büyük oranda anlaşan Galatasaray, şimdi oyuncuyu maddi açıdan ikna etmeye çalışıyor. Yeni meydan okumaları seven Zlatan’ın, milli takımdan arkadaşı Erkan Zengin’den aldığı bilgiler doğrultusunda 3 büyükler arasındaki rekabetten çok etkilendiği ve Süper Lig’de forma giymeye yeşil ışık yaktığı kaydedildi.