SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisi üçüncü maçında Galatasaray Liv Hospital’ı 67-59 yenip adını yarı finale yazdıran Fenerbahçe Ülker’in başantrenörü Zeljko Obradovic, istedikleri oyunu sergileyememelerine rağmen kazandıklarını söyledi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, özellikle THY Avrupa Ligi Dörtlü Final organizasyonunun ardından oyuncularının hem zihinsel hem de fiziksel olarak yorgun olduklarını belirterek, “Böyle büyük bir organizasyonun ardından bu yorgunluk normal. Enerjimizi ve motivasyonumuzu yükseltmemiz gerekiyor. Bugün normal bile oynamadık ama yine de kazanmasını bildik” diye konuştu.

Yarı final serisinde rakiplerinin Pınar Karşıyaka olduğunu hatırlatan Sırp teknik adam, “On iki oyuncumuzun da her zaman hazır olması gerekiyor. Şimdi önümüzde yeni bir sayfa var” derken, taraftarların tribünlerde takımı desteklemek yerini karşılıklı gerginlik yaşamalarına ise anlam veremediğini dile getirdi.

Sarı-lacivertli oyuncu Melih Mahmutoğlu ise, Galatasaray Liv Hospital’ın bir çok oyuncusu eksik olmasına rağmen önemli bir mücadele ortaya koyduğunu vurgularken, “Biz hak ettiğimiz yarı finale kaldık. Şimdi yarı final serisi başlayacak. Pınar Karşıyaka da ciddi bir rakip” ifadelerini kullandı.