SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından spor yazarı Hıncal Uluç, sarı-kırmızılı takım ve teknik direktör Hamza Hamzaoğlu için şok sözler söyledi. Ayrıca Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı da bombaladı.

İşte o açıklamalar…

“Galatasaray’a şampiyonluğun erken gelmesi sıkıntıları çözdü. Tekrar söylüyorum; Fenerbahçe eğer Başakşehir’i yenseydi, Galatasaray’ın Rize’yi yeneceği kesin değildi. Galatasaray’ın hiçbir takımı kesin yenecek hali yok.”

“Hele bu göklere çıkarılan Hamza (onun bile bilinçli olduğunu düşünüyorum. Hamza Hoca bu kafayla Galatasaray’da kalsın da bari gelecek sezonu kurtaralım diyorlar herhalde) şu şampiyonluğa giden son 6 maçın 6’sını da kaybedecek futbol oynadı. Hem sahaya çıkardığı takım hem de kenar yönetimiyle kaybetmek için elinden geleni yaptı. Ama rakipler, en başta da Beşiktaş akıllara hayallere sığmaz golleri atamadılar. Dörtleyeceği, beşleyeceği maçları mağlup bitirdi Beşiktaş.”

“Bu medya utanmadan, gene başta Maraton olmak üzere ‘Hamza Hoca’nın başarılı taktikleriyle işte 6 haftadır Galatasaray gol yemiyor.’ diyor. Demiyorlar ki ‘rakipler atamıyor’ Rakipler tonla gol kaçırdığı halde gene de Galatasaray’ın en iyisi Muslera üstelik. Yani bir yandan rakipler atamıyor bir yandan Muslera kurtarıyor. Hamza Hoca’nın oynattığı taktik nasıl başarılı olur? Siz de hiç mantık yok mu ya? Sizde hiç edep yok mu ya? İnsanları gerzek mi zannediyorsunuz arkadaşlar?”

“Demba Ba başta, Beşiktaş ne goller atamadı, Muslera ne toplar çıkardı. Hamza, Beşiktaş karşısında çok iyi bir taktikle oynatmış. 70 dakika maçı seyretti ya! Yani Sneijder’in o mucize golü gelmeseydi ne olacaktı? Ee bizde böyle. Bunların hepsi tabelacı.”

“Kazandın mı senden iyisi yoktur, kaybettin mi senden kötüsü yoktur. Yani bir Beşiktaş’ın sahaya çıktığı takıma bakın, bir de Galatasaray’a bakın. Stadyumda bir tane Beşiktaş seyircisi yok, bütün seyirci Galatasaraylı.”

“Galatasaray’ın sahası ve Beşiktaş rakibini eziyor. Hamza da seyrediyor. Biliç kötü hoca, işine son veriliyor, Hamza iyi hoca. Şimdi anketlerde göreceksiniz, herkes Hamza’yı yılın hocası seçecek.”

“İsmail Kartal üzerinde konuşulacak bir isim değil. İsmail Kartal oraya görevli olarak getirildi. Aziz Yıldırım’ın gölgesi olarak orada duruyor. Telefonla emirler yağdırıyor adam. Yani oyuncu değişikliklerini bile Aziz Yıldırım yapıyor. Devre arasında benim medyam göklere çıkarıyor ‘Azizsilin’ diye. Fenerbahçe kazandı mı ‘Azizsilin’ kazanıyor, İsmail Kartal değil.”

“Aziz Yıldırım ‘Dördüncü yıldızı ben aldım’ demek için İsmail Kartal’ı getirdi oraya. Doğru dürüst bir hoca getirse Fenerbahçe geçen seneki gibi açık ara şampiyon olurdu. Çünkü rakiplerin hali meydanda. Ama dördüncü yıldız hocaya mal edilirdi, Aziz Yıldırım ‘Sen mi yaptın’ diyemezdi bu sefer. Onun için İsmail Kartal gibi gölge bir adam getirdi oraya ‘Emredersiniz paşam’ diyen. Fenerbahçe o ihtirasa kurban gitti.”

“Fikret Orman’ın da Beşiktaş tarihine geçmek için insanların Dolmabahçe’de, İstanbul’un en güzel yerinde İnönü Stadı orada durdukça ‘Bu stadı Fikret Orman yaptırdı’ demeleri. Fikret Orman için Beşiktaş’ın şampiyonluğu falan umurunda değil. O da ‘Beşiktaş tarihine geçeceğim’ diye Beşiktaş’ı bu hale getirdi. Bir de utanmadan sıkılmadan ‘Bütün suç bende. Çünkü Biliç’i ben getirdim’ diye Biliç’i şamar oğlanı ilan etti.”

“Beşiktaş Kongresi de bunun hesabını sormalı. Bir takımı, 34 maçını da deplasmanda oynatmaya nasıl mahkûm ettin? Niçin mahkum ettin? Acelen mi vardı? İki sene daha dursaydın olmaz mıydı? Ama işte Galatasaray Kongresi’nin hali meydanda. Onlar gidip Dursun Özbek’i seçiyorlar, bunlar da Aziz ve Fikret ile devam ederler. Çünkü kongreler belli blokların elinde esir.”