SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Melo depremi!

Galatasaray'ın Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo, "Belki de artık Türkiye'deki zamanımın yavaş yavaş sonuna geliyorumdur" açıklamasını yaptı.

Güncellenme: 11:58, 28/05/2015
Galatasaray’da Melo depremi!

Galatasaray’ın Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo, çok önemli ve anlamlı bir şampiyonluk kazandıklarını belirterek, “Bence şampiyon olmamız istenmedi. Ama Tanrı bizimle beraberdi. Tanrı bizim yanımızdaydı. O da en sonda doğru kararı verip, çok mücadele eden çok çalışan bir takıma şampiyonluğu nasip etti” dedi.

Galatasaray’da bütün başarıları tattığını ve Türkiye’deki kariyerinin belki de sonuna geldiğini dile getiren Melo, “İlk başta geldiğimde hedefim büyük ve önemli başarılara imza atmaktı. Şu zamana kadar da Galatasaray formasıyla birçok başarıya imza attığımı, her kupayı kazandığımı düşünüyorum. Belki de artık Türkiye’deki zamanımın yavaş yavaş sonuna geliyorumdur. Ama şu an için kesin bir şey söyleyemem. Bunu tamamen tanrı biliyor” diye konuştu.

“IRKÇILIK YAPAN BİR OYUNCU İLE BİLMEDEN BİR TWEET YAYINLAMANIN CEZASI AYNI MI OLMALI?”

Attığı tweet nedeniyle aldığı 2 maç cezayı da yorumlayan Brezilyalı futbolcu, “Bakıldığı zaman rakibimizin oyuncusu Trabzonsporlu bir oyuncuya ırkçılık yaptığı zaman iki maç ceza aldı. Ben hiç anlamını bilmediğim istemeden koyduğum bir tweet yüzünden iki maç ceza aldım. O zaman ben size bırakıyorum, hangisi daha iyi acaba, yani ırkçılık yapmak mı böyle bir söylemde bulunmak mı, yoksa rakip oyuncuya hiç bilmediğin bir tweet mi yayınlamak mı? Ben de size soruyorum: ırkçılık yapan bir oyuncu ile bilmeden bir tweet yayınlamanın cezası aynı mı olmalı? Sizin de bunu düşünmesi gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu.

“BENDEN ÖZÜR DİLERSE TABİİ Kİ ELİNİ SIKARIM”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile yöneltilen bir soruya da Melo şu yanıtı verdi:

“Ben kesinlikle kendisini birebir tanımıyorum. Kesinlikle adını bile bilmiyorum. Böyle bir insanın benim arkamdan konuşması, Galatasaray’a yakışmıyor gitmesi lazım tarzı yorumlar yapması, o zaten bir şeye sebep oldu. O yüzden ben elimi vermedim yani böyle benim arkamdan konuşmuş birisine elimi uzatmam çok çok doğru olmaz. Ben bir aktör değilim, ben dürüst bir futbolcuyum. Şu yapmış olduğum röportajda ne kadar dürüst olduğumu kimseden korkum olmadığını anlamışsınızdır. Benden özür dilerse tabii ki elini sıkarım, ama özür dilemediği sürece elini sıkmayı düşünmüyorum.”

Yayınlanma Tarihi:11:41,